Co z zaopatrzeniem miejskich szpitali? "Sytuacja jest opanowana" – twierdzi prezydent

2020-03-26 8:00 Mateusz Nadworski (mnadworski@grupazpr.pl)
Brakuje maseczek
Autor: pixabay.com/skeeze

Jak wygląda sytuacja zaopatrzenia warszawskich szpitali w środki ochrony przed koronawirusem? Wiemy, że w wielu placówkach brakuje maseczek, rękawiczek czy kombinezonów. Prezydent twierdzi, że sytuacja jest opanowana.

Koronawirus zbiera żniwo w Warszawie. W środę potwierdzonych było już 122 przypadków zarażenia. Personel szpitali w Warszawie robi co może by zapewnić opiekę wszystkich pacjentom. Potrzebne do tego są im środki ochrony takie jak maseczki, rękawiczki jednorazowe, kombinezony czy gogle. Jest to towar deficytowy, którego ciągle brakuje.

Skandaliczny pomysł Trzaskowskiego! Autobusy NIE BĘDĄ zatrzymywać się na przystankach [GALERIA]

Na środowej wideorozmowie prowadzonej na swoim profilu na Facebooku, prezydent Rafał Trzaskowski uspokajał warszawiaków. Zapytany zaopatrzenie szpitali stwierdził, że nie ma powodów do obaw. - W warszawskich szpitalach sytuacja na te najbliższe dni wygląda na opanowaną, jeżeli chodzi o liczbę środków zabezpieczenia. Natomiast jeśli tylko dostajemy jakieś niepokojące sygnały to staramy się reagować. Zgłaszaliśmy do rządu swoje zapotrzebowania. Różnie jest z wywiązywaniem się z obietnic – odpowiedział prezydent, który poprosił o przekazywanie informacji o brakach wyposażenia w placówkach medycznych i obiecał, że będzie na takie sygnały reagował.

"Nie przewidujemy uczestnictwa warszawiaków". Wiemy, co z otwarciem metra na Woli!