Przygotowania do defilady wojskowej w Warszawie. MON zapowiada wzmożony ruch kolumn pojazdów wojskowych

i

Autor: Art Service/Super Express

Ważny apel do kierowców

Przygotowania do defilady. Czołgi na ulicach. Wojsko publikuje pilny komunikat i zwraca się z apelem do wszystkich

2023-08-04 16:54

W ten weekend na drogach w całej Polsce będzie miał miejsce wzmożony ruch wojskowych pojazdów. Ma to związek z przygotowaniami do defilady, która odbędzie się 15 sierpnia w Warszawie. Ministerstwo Obrony Narodowej wydało w tej sprawie komunikat.

Kolumny wojskowe pojawią się na drogach w ten weekend (4 sierpnia - 6 sierpnia). - Ruch kolumn pojazdów wojskowych będzie odbywał się po drogach niemal wszystkich województw. Pojazdy wojskowe będzie można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych - wyjaśniła ppłk Magdalena Busz, oficer prasowa Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Pojazdy wojskowe najczęściej poruszać się będą w nocy, aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. - Jednak niektóre przejazdy będą odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z policją - podała. Oficer prasowa zaapelowała do kierowców o zachowanie ostrożności i nie publikowanie informacji oraz zdjęć "obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych".

Z kolei w poniedziałek (7 sierpnia), w godzinach 8-12, nad Polską pojawią się samoloty i śmigłowce. One również będą przemieszczać się na zgrupowania do parady lotniczej. - Piloci będą także realizować loty treningowe od 8 do 13 sierpnia - podkreśliła podpułkownik.

Święto Wojska Polskiego, 15 sierpnia. Wielka Defilada "Silna Biało-Czerwona" na Wisłostradzie w Warszawie

Defilada wojskowa odbędzie się 15 sierpnia. Wydarzenie ruszy o godz. 14 na warszawskiej Wisłostradzie. Wojsko pokaże 210 jednostek polskiego i zagranicznego sprzętu wojskowego oraz 92 statki powietrze w asyście 2000 żołnierze. - Żołnierze wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP zaprezentują najnowocześniejszy sprzęt polskiej, koreańskiej i amerykańskiej produkcji, który zakupiono w ostatnich latach - zapowiada oficer prasowa.

Piknik wojskowy w Rzeszowie
Sonda
Czy wojska amerykańskie w Polsce są nam potrzebne?