Co one tam robiły?

Dawidy Bankowe. Radiowóz uderzył w drzewo. W środku były dwie nastolatki. Jest wewnętrzne postępowanie

2023-01-03 9:46

W miejscowości Dawidy Bankowe pod Pruszkowem doszło do wypadku. Policyjny radiowóz uderzył w drzewo. Jak się okazało, w rozbitym pojeździe oprócz mundurowych były też dwie nastolatki. Wydział kontroli Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie wszczął postępowanie. O sprawie zawiadomiona została też prokuratura.

Radiowóz rozbity, w środku nastolatki

Wszystko zaczęło się od wyjazdu na interwencję w Dawidach Bankowych pod Pruszkowem. Jak przekazała nam kom. Karolina Kańka z pruszkowskiej policji, sprawa miała dotyczyć wypalania kabli. Na miejscu funkcjonariusze nie potwierdzili jednak wypalania, natomiast zastane na miejscu ognisko ugasiła straż pożarna.

Podczas powrotu z interwencji, na skrzyżowaniu ulicy Kinetycznej z ulicą Złote Łany, doszło do wypadku. - Kierujący radiowozem funkcjonariusz stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Jak się okazało, w pojeździe przebywały jeszcze dwie osoby postronne – nastolatki w wieku 17 i 19 lat – poinformowała kom. Kańka.

Jak dodała, nastolatki po zdarzeniu udały się ze znajomymi na pogotowie w Raszynie, gdzie została udzielona im pomoc. Jedna z nich pojechała też później sama do szpitala, a po badaniach została wypisana. - Policjantom na miejscu pogotowie udzieliło pomocy. Nie wymagali hospitalizacji. Byli trzeźwi - przekazała kom. Karolina Kańka.

Wewnętrzne postępowanie w pruszkowskiej policji

Teraz sprawą wypadku oraz pobytu nastolatek w radiowozie wyjaśnia policja. - Trwają czynności wyjaśniające, z jakich przyczyn osoby postronne znalazły się w radiowozie - przekazała nam kom. Kańka. Policjantka dodała, że badane są także okoliczności wypadku.

O sprawie jako pierwsze poinformowało radio RMF FM, podając również, że o sprawie zawiadomiona została prokuratura.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki