NIK: Drogowcy budują za wolno

2010-07-08 9:00

Najnowszy raport Najwyższej Izby Kontroli dotyczący dróg i komunikacji miejskiej nie zostawia suchej nitki na stolicy. Urzędników chwali się za system miejskich parkingów i buspasy, ale dostaje się za brak jakiegokolwiek nowego mostu od 2004 roku, obwodnic i dróg szybkiego ruchu.

Ratusz próbuje odpierać zarzuty.

- Trudno nam się odnosić do poprzednich kadencji, ale od 2006 roku, kiedy w Warszawie prezydentem jest Hanna Gronkiewicz-Waltz, dzieje się bardzo dużo - tłumaczy Marcin Ochmański (29 l.), rzecznik ratusza.

- Mówiło się dużo o moście Północnym, ale to teraz ruszyła budowa, która skończy się pod koniec przyszłego roku - dodaje.

Ratusz chwali się swoimi inwestycjami, jak: węzeł Łopuszańska, nowy tabor autobusowy i tramwajowy oraz rozpoczęcie budowy II linii metra.

- Obwodnice w Warszawie również się budują. Prace trwają od Bemowa do Marek, a i na południu również niebawem wezmą się do pracy - wylicza Ochmański. To, że się w stolicy buduje widać gołym okiem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE