Dziennikarz TVN w grupie przestępczej? Zatrzymany przez CBA!

2020-10-13 12:41
Logo TVN
Autor: ARCHIWUM

Marka K., dziennikarz TVN został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA. Mężczyzna jest jednym z siedmiu osób, którzy powoływali się na wpływy w służbach i spółkach Skarbu Państwa.

Marek K. jest dziennikarzem TVN Turbo. Prowadzi tam programy motoryzacyjne. Jednym z nich jest „Złodziej”, w którym przestrzega ludzi, jak nie dać się okraść złodziejom samochodów. Kilka dni temu CBA zatrzymało 7 osób. Wszyscy zatrzymani to członkowie zorganizowanej grupy przestępczej. Powoływali się na wpływy w instytucjach, tj, PKN ORLEN, Powszechny Zakład Ubezpieczeń. Funkcjonariusze ustalili, że biznesmeni nie mieli nic wspólnego z tymi spółkami. Ale w zamian za płatną protekcję mieli przyjąć 1 mln zł. Do tych przestępstw dochodziło w tym roku. Trzech zatrzymanych to lokalni biznesmeni. Usłyszeli oni zarzuty wręczenia korzyści majątkowej w zamian za załatwianie spraw. Pozostałym osobom postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przyjęcia ponad 1 mln złotych. Sąd zastosował wobec 6 osób areszt. Jedna z nich środki zapobiegawcze.

Przeczytaj AFERA W STOLICY! Dyrektor Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Warszawie zatrzymany przez CBA

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE