Emeryt piratem drogowym. Najpierw przekroczył prędkość, później zwiewał przed policją. 81-latek może trafić do więzienia!

i

Autor: Shutterstock

SZOKUJĄCA HISTORIA

Emeryt piratem drogowym. Najpierw przekroczył prędkość, później zwiewał przed policją. 81-latek może trafić do więzienia!

2023-07-03 11:19

W poniedziałek, 26 czerwca policjanci z Ojrzenia zatrzymali 81-letniego seniora, który na widok radiowozu zaczął zwiewać! Jak się okazało emeryt miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. To jednak nie wszystko! Mężczyzna wpadł w ręce policjantów już dwa miesiące wcześniej. Tym razem nie będzie miał tak łatwo. Grozi mu długa odsiadka!

Ojrzeń. Policjanci ponownie zatrzymali 81-letniego pirata drogowego!

Pierwsza sytuacja miała miejsce jeszcze w kwietniu bieżącego roku. Policjanci z ciechanowskiej komendy zatrzymali kierującego osobową toyotą. Mężczyzna przekroczył prędkość o 37 km/h w obszarze zabudowanym. Okazało się, że za kółkiem siedział 81-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Senior posiadał już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechaniczny. Pomimo tego, nie miał oporów, aby wsiąść za kierownicę. Na konto mężczyzny wpadło 9 punktów karnych i został zobowiązany do zapłaty mandatu w wysokości 800 złotych.

Minęły zaledwie dwa miesiąca i w ręce policji ponownie wpadł ten sam mężczyzna! – Policjanci zauważyli podejrzanie zachowującego się kierowcę toyoty, który na widok radiowozu skręcił gwałtownie na parking. Był to wyraźny sygnał dla mundurowych, że kierowca może mieć coś na sumieniu – przekazała mł. asp. Magda Zarembska z ciechanowskiej policji.

Policjanci podjechali do mężczyzny i wylegitymowali go. W trakcie kontroli wszystko wyszło na jaw. Senior ponownie wróci przed sąd. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy powinny być surowsze kary dla piratów drogowych?