EXPRESSEM. Wiadomości ze stolicy w skrócie. Co zdarzyło się w Warszawie?

2014-12-11 0:18

Rondo na skrzyżowaniu ulic Gorzykowskiej i Myszkowskiej jest już gotowe. Drogowcom jego budowa zajęła raptem cztery dni. Dla mieszkańców oznacza to koniec kłopotów. Przejezdne jest już skrzyżowanie, a na swoje stałe trasy wróciły linie dzienne: 156, 160, 162, 212 i 517 oraz nocne: N02, N12 i N62.

Śmierć na drodze

Gołoledź i gęsta mgła mogły przyczynić się do wczorajszej tragedii na drodze krajowej nr 92. Kobieta jadąca audi na wysokości stacji paliw w miejscowości Wójtówka straciła panowanie nad pojazdem. Około 30-letnia kierująca zjechała na przeciwległy pas i zderzyła się z dostawczym volkswagenem. Kobieta i jej pasażerka zginęły na miejscu. Przyczyny wypadku wyjaśnia policja.

Wpadka z narkotykami

Mińscy policjanci mogą pochwalić się czujnością. Gdy zobaczyli, że przy klatce schodowej boli przy ul. Topolowej kręci się młody mężczyzna i nerwowo rozgląda, postanowili sprawdzić, czym się tak zestresował. Okazało się, że powodem niepokoju 20-letniego mieszkańca budynku są narkotyki, które miał w kieszeni. Podejrzany dobrowolnie poddał się karze. Za posiadanie 9 gramów amfetaminy dostał wyrok w zawieszeniu i grzywnę.

Koncert w BUW

Biblioteka Uniwersytecka obchodzi 15-lecie istnienia. Z tej okazji w niedzielę o godz. 18 w BUW odbędzie się jubileuszowy koncert "Amor Vincit". Wystąpi chór z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Medycznego oraz Varsoviae Regii Cantores. Wcześniej poetycko-literackie wprowadzenie w wykonaniu: Anna Nehrebecka, prof. Jerzy Bralczyk i Krystian Modzelewski. Bezpłatne wejściówki czekają w biurze promocji UW.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE