Fałszywi urzędnicy grasują po Mokotowie

2018-12-15 7:47
Policja radiowóz interwencja wypadek stłuczka taśma policyjna kogut policyjny
Autor: Marek Kudelski

Na Mokotowie grasują oszuści! - ostrzega urząd dzielnicy. Na ulicy Miłobędzkiej pojawiły się osoby, które pod pretekstem kontroli pieców centralnego ogrzewania pukają do domów.

Jeden z mieszkańców zdążył ich spłoszyć. Wpuścił rzekomych kontrolerów do mieszkania ale przy nich zadzwonił do Wydziału Ochrony Środowiska i dowiedział się, że urząd nikogo nie wysyłał. W czasie tej rozmowy oszuści... sami sobie poszli. Jak zatem rozpoznać tego prawdziwego urzędnika, który przyjdzie do mieszkania?

- Zanim wpuścimy go do domu, poprośmy o legitymację służbową oraz imienne upoważnienie do kontroli. Każdy nasz kontroler musi mieć przy sobie te dokumenty – informuje Monika Chrobak-Budzińska, rzecznik dzielnicy Mokotów. W przypadku wątpliwości należy zadzwonić na numer 22 443 63 60. Mieszkańcy nie kryją, że podobne przypadki są dla nich powodem do niepokoju.

- Oczywiście, że obawiam się takich ludzi. Trzeba czytać te ich plakietki, zatrzymywać ich jeszcze przed drzwiami, rozmawiać. Teraz będę uczulona na takich fałszywych kontrolerów i postaram się ich zweryfikować przed wpuszczeniem do domu – mówi nam Ewa Bądzyńska-Figurzyńska (80 l.), mieszkanka ul. Miłobędzkiej. - Taki ktoś mimo że w domu będzie ze 20 min. to dużo się może dowiedzieć. Jakie są zamki, jak wygląda mieszkanie w środku. Trzeba z nimi rozmawiać przed drzwiami i czytać te ich plakietki - dodaje.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE