Gigantyczne logo McDonald's pływa w Łazienkach Królewskich. Skąd się tam wzięło?

2019-08-27 13:21

Ogromny znak światowej korporacji przed południem pływał przed Pałacem na Wodzie. Cały dziedziniec został zamknięty dla zwiedzających. Żółte ławki, dekoracje i logo z literą "M" zadzwiły mieszkańców stolicy, oburzyły niektórych aktywistów, a nawet stołecznego konserwatora zabytków. Dlaczego ktoś pozwolił na umieszczenie znaku w sercu stolicy?

W Łazienkach Królewskich pojawiła się gigantyczna reklama popularnej sieciówki sprzedającej fast foody. Instalacja ma związek z wydarzeniem, które zaplanowano na wieczór. Wielkie pływające logo McDonald's wywołało jednak oburzenie niektórych lokalnych aktywistów i mieszkańców stolicy.

- Coraz więcej jest tego typu wydarzeń w Łazienkach. Coraz więcej budynków, coraz więcej przestrzeni jest wynajmowana pod prywatne imprezy. Mówimy o środku wakacji, jest mnóstwo turystów, mnóstwo warszawiaków, jest piękny dzień i ta przestrzeń jest dla nich zamknięta, a co więcej - muszą jeszcze oglądać reklamę McDonald's! To jest przerażające - mówi oburzony Jan Śpiewak.

Sytuację skomentował też stołeczny konserwator zabytków.

- Na tego typu działania powinno być pozwolenie wojewódzkiego konserwatora zabytków. Jeżeli nie ma, to jest to samowolka dyrekcji. Póki nie ma dymu, nie ma reakcji. I to jest
przykre - mówi Michał Krasucki, stołeczny konserwator zabytków.

Jak udało się nam ustalić, instalacja została umieszczona w Łazienkach Królewskich ze względu na pokaz mody Gosi Baczyńskiej, który dziś ma się odbyć w Pałacu na Wodzie. 

- Współpraca z McDonald’s jest elementem wizji artystycznej projektantki opartej na zamierzonym kontraście z ekskluzywnym charakterem kolekcji - czytamy w oświadczeniu McDonald's.

Wielkie logo zostało usunięte z Łazienek Królewskich. Nie jest pewne, czy podczas wieczornego wydarzenia pojawi się tam ponownie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE