Gigantyczny dron naruszył przestrzeń powietrzną nad lotniskiem. Mogło dojść do przeraźliwej katastrofy!

i

Autor: SHUTTERSTOCK Gigantyczny dron naruszył przestrzeń powietrzną nad lotniskiem. Mogło dojść do przeraźliwej katastrofy!

MINĄŁ LĄDUJĄCY SAMOLOT LOT-U

Gigantyczny dron naruszył przestrzeń powietrzną lotniskiem. Mogło dojść do przeraźliwej katastrofy!

2023-05-14 14:11

Dziennikarze „TVN” dotarli do przerażającego nagrania z wieży na lotnisku Chopina w Warszawie. Niezidentyfikowany dron wielkości szybowca minął o około 30 metrów lądujący samolot LOT-u. Do incydentu doszło w sobotę, 13 maja. Mogło dojść do gigantycznej tragedii. Co by się stało, gdyby maszyna zderzyła się z samolotem?

Warszawa, lotnisko Chopina. Gigantyczny dron minął się z samolotem

W okolicach godziny 16 w sobotę, 13 maja, samolot lecący z Poznania minął się z gigantycznym dronem, wielkości szybowca. Z nagrania wieży, do którego dotarli dziennikarze „TVN” wynika, że drona wielkości szybowca zauważyła jako pierwsza załoga samolotu.

Według informacji portalu, wszystkie operacje na lotnisku Chopina zostały wstrzymane na 30 minut. Sprawę potwierdził również rzecznik PLL LOT, Krzysztof Moczulski. – Sprawę bada komisja badania zdarzeń lotniczych w PLL LOT – mówił w rozmowie z „TVN”.

Od gigantycznej katastrofy dzieliły ich metry, mniej niż sekunda. Wystarczył delikatny podmuch wiatru i dron mógłby znaleźć się na linii podchodzenia do lądowania samolotu z Poznania.

Sonda
Czy leciałaś/eś kiedykolwiek samolotem?
Nasi Partnerzy polecają