Szkoła Podstawowa nr 312

i

Autor: Google Street View/tomek27132003 Szkoła Podstawowa nr 312

Gocław: Lekcje nawet do dwudziestej! Winne są sufity

2017-12-15 15:34

Wszystko przez to, że w niektórych klasach są za niskie... sufity.

Chodzi o Szkołę Podstawową nr 312 im. Ewy Szelburg-Zarembiny przy ulicy Umińskiego. Inspektorzy sanepidu po ostatniej kontroli zdecydowali, że pięć sal lekcyjnych musi zostać zamkniętych. Wszystko przez wysokość klas, które zamiast trzech metrów mają dwa i pół. - Ta decyzja może mieć katastrofalne skutki - przyznaje naszemu reporterowi Marcinowi Prockiemu Jerzy Gierszewski, rzecznik dzielnicy. - Jeśli nie znajdziemy wyjścia i zastosujemy się do decyzji sanepidu, to rzeczywiście uczniowie będą musieli uczęszczać do szkoły na dwie zmiany i lekcje będą się kończyć nawet o 20. Jest to dramatyczne i dla uczniów i dla rodziców i dla nauczycieli - dodaje.

Zakaz prowadzenia zajęć w salach ma zacząć obowiązywać za półtora miesiąca. - Odwołaliśmy się od zapisu określającego termin wyprowadzenia stamtąd dzieci. Zwróciliśmy się o to by przesunięto go z 31 stycznia na 31 sierpnia, tak, byśmy mogli ukończyć ten rok szkolny i mogli znaleźć rozwiązanie problemu - mówi Jerzy Gierszewski. Jednym z możliwych rozwiązań jest przeniesienie do sal pomieszczeń administracji. Wtedy z gabinetów dyrekcji czy pokoju nauczycielskiego zostałyby stworzone klasy. Na razie jednak nie została wydana ostateczna decyzja inspekcji sanitarnej w tej sprawie.

Czytaj też: Warszawkie ZOO zbiera zabawki dla zwierząt

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE