Potworny wypadek

Horror na przejeździe kolejowym w Susku Nowym. Taksówka wjechała pod pociąg! Nie żyje kierowca

2023-01-26 11:26

Do potwornego wypadku na przejeździe kolejowym w Susku Nowym w pow. ostrołęckim doszło wieczorem 25 stycznia. Taksówka wjechała pod najeżdżający pociąg towarowy relacji Łomża – Ostrołęka. Autem podróżowały dwie osoby. 65-letni kierowca zginał na miejscu. Jego pasażer z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Susk Nowy. Taksówka wjechała pod pociąg

Informacja o wypadku na przejeździe kolejowym trafiła do służb o godz. 17 w środę, 25 stycznia. W Susku Nowym (gm. Rzekuń) taksówka wjechała pod nadjeżdżający pociąg towarowy! Na miejsce natychmiast udali się ostrołęccy policjanci. - Według ich wstępnych ustaleń kierujący oplem 65-letni mieszkaniec Ostrołęki prawdopodobnie nie zastosował się do znaku STOP i wjechał taksówką na prawidłowo oznakowany przejazd kolejowy wprost pod jadący pociąg towarowy relacji Łomża – Ostrołęka - przekazał kom. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Kierowca nie żyje, pasażer w szpitalu

Wypadek okazał się tragiczny w skutkach. Kierowca opla zginął miejscu. Więcej szczęścia miał podróżujący z nim 52-latek. Mężczyzna z powierzchownymi obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

Na miejscu tragedii policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Funkcjonariusze będą wyjaśniali szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku. Maszynista pociągu został przebadany na obecność alkoholu w organizmie. - Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że maszynista pociągu był trzeźwy - zapewnił kom. Tomasz Żerański.

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o rozsądek i ostrożność podczas jazdy. - Nie ryzykujmy, zawsze zatrzymujmy się całkowicie i dokładnie upewniajmy, czy wjazd na torowisko będzie bezpieczny. Nigdy także nie jeździmy na „pamięć” - przypominają ostrołęccy funkcjonariusze.

Sonda
Czy zawsze zatrzymujesz się przy znaku STOP na przejeździe kolejowym?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki