Hugo przyjechał do zoo

2009-11-06 1:00

Warszawska hipopotamarium ma nowego mieszkańca. Razem z 47-letnią Anielą zamieszkał w niej 2,5-letniego Hugo, który przyjechał do Warszawy z Czech.

Na żywo Hugona amatorzy zwierząt zobaczą 15 listopada. Wtedy budynek hipopotamarium nareszcie będzie dostępny dla zwiedzających. Hipcio przyjechał z ogrodu zoologicznego w czeskiej Ostrawie, gdzie mieszkał ze swoimi rodzicami.

Aby dotrzeć do Warszawy, Hugo pokonał ponad czterysta kilometrów. Taka podróż była dla zwierzęcia niezwykle stresująca. - Młody hipopotam wciąż jest bardzo zdenerwowany, ale pomału oswaja się z nowym domem - opowiada Ewa Zbonikowska (56 l.), wicedyrektor zoo.

Czy Hugo dogada się z Anielą, tego jeszcze nie wiadomo. I chociaż hipopotamica zawsze miała młodszych partnerów, w jej wieku trudno już liczyć na młode. Dlatego dyrekcja na wiosnę planuje sprowadzić do najdroższego pawilonu na terenie zoo trzecią mieszkankę - młodą hipopotamiczkę, która byłaby potencjalną partnerką Hugona. Wciąż nie wiadomo, skąd przyjedzie wybranka - pod uwagę branych jest kilka europejskich ogrodów zoologicznych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają