Koszmar

Jeziorzany pod Tarczynem. Czołowe zderzenie dostawczaka i autobusu szkolnego. Wśród rannych dzieci [ZDJĘCIA]

2023-01-20 16:23

Do potwornego zdarzenia doszło w piątek, 20 stycznia, w miejscowości Jeziorzany pod Tarczynem. Samochód dostawczy zderzył się tam czołowo z autobusem szkolnym. Do szpitala trafiło troje dzieci podróżujących autobusem oraz kierowca drugiego pojazdu. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Ogromna akcja służb.

Wypadek autobusu szkolnego pod Tarczynem

Jak udało nam się ustalić, do wypadu doszło około godz. 15 przy ul. Spacerowej w Jeziorzanach. Auto dostawcze marki Citroen Jumper zderzyło się czołowo z autobusem szkolnym, przewożącym dzieci w wieku 10-15 lat. - Kierowca auta dostawczego był uwięziony w pojeździe. Strażacy uwolnili go przy użyciu sprzętu hydraulicznego - przekazał mł. bryg. Łukasz Darmofalski z Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. 24-letni mężczyzna został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala.

Jak przekazał nam strażak, autobusem szkolnym podróżowało dziewięcioro dzieci, ich opiekunka oraz kierowca. - Dwoje dzieci jeszcze przed naszym przyjazdem zabrali rodzice. Siedmioro było badanych przez ratowników medycznych. Troje z nich przewieziono do szpitala. Pozostała czwórka została zabrana przez rodziców do domów - wyjaśnił mł. bryg. Łukasz Darmofalski.

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku

Na miejscu w akcji ratunkowej udział wziął wspomniany już śmigłowiec LPR, a także 10 zastępów straży pożarnej, 5 karetek oraz policja. Funkcjonariusze na miejscu przebadali kierowcę autobusu szkolnego na obecność alkoholu. - Był trzeźwy - przekazała asp. Magdalena Gąsowska z piaseczyńskiej policji Mundurowi będą wyjaśniali szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku.

Sonda
Czy umiesz udzielać pierwszej pomocy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany