Już za chwilę XII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej!

2021-07-21 12:17
 XII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej
Autor: Materiały organizatora XII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

W sobotę 24 lipca odbędą się w Warszawie XII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Na stadionie OSiR Targówek zmierzą się piłkarze i piłkarki z blisko 30 polskich i zagranicznych domów dziecka.

Kolejna – tym razem międzynarodowa – edycja największej w Polsce cyklicznej imprezy sportowej dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych zgromadzi młodych zawodników (dziewczęta i chłopcy do 17 r. ż.) z Polski i Europy. Na stadionie OSiR Targówek zameldują się drużyny m.in. z Portugalii i Słowenii, a także ze Szczecina, Kołaczkowa, Gostchorza, Kutna, Płocka, Chełmna, Więcborka, Gdańska, Grudziądza, Kłobucka, Olsztyna, Skopania, Reszla, Ustki, Warszawy i wielu innych polskich miast i miasteczek. Piłkarze z domów dziecka czekali na swoje Mistrzostwa od wielu miesięcy!

– Pandemia mocno dała się we znaki nam wszystkim, ale dzieci przebywające w pieczy zastępczej odczuły ją szczególnie boleśnie. Na brak kontaktu z rodziną nałożył się wielomiesięczny zakaz wychodzenia z placówki. W czasie lockdownu domy dziecka były ściśle pozamykane, wstrzymano odwiedziny gości, dzieci nie chodziły do szkół, nie miały treningów, często nie mogły nawet wyjść pograć w piłkę na podwórko, bo niektóre placówki nie dysponują własnym terenem. Kiedy ogłosiliśmy, że organizujemy kolejną edycję Mistrzostw, dzieci nie mogły uwierzyć, że to się naprawdę dzieje, że cała wielka futbolowa rodzina „Nadziei na Mundial” będzie się mogła znowu spotkać – mówi Sylwester Trześniewski, prezes Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”, organizatora turnieju. – My z kolei wiedzieliśmy, że nie możemy ich zawieść i turniej musi się odbyć, bo to dla dzieci nie tylko wydarzenie sportowe, ale przede wszystkim dzień, w którym odżywają – wyrwany codziennej szarości, pełen frajdy z gry, szaleństwa radości, spotkań z przyjaciółmi, nagród, prezentów i masy atrakcji. Jak wielokrotnie mówili nam trenerzy i opiekunowie z placówek, dzieci naprawdę czekają na Mistrzostwa przez cały rok.

XII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej
Autor: Materiały organizatora XII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

Wielkie atrakcje – mecz z gwiazdami piłki...

Jedną z największych atrakcji turnieju jest dla podopiecznych domów dziecka możliwość zagrania w meczu pokazowym, który tradycyjnie odbywa się po wielkim finale Mistrzostw i w którym na murawę stadionu razem z dziećmi wybiegają byli reprezentanci Polski w piłce nożnej. W tym roku będą to m.in.: Dariusz Dziekanowski, Marek Jóźwiak, Tomasz Kłos, Jacek Krzynówek, Radosław Majdan i Tomasz Sokołowski, którzy od lat wspierają piłkarzy z domów dziecka. Młodzi zawodnicy mogą liczyć na wsparcie nie tylko gwiazd, ale także wielu instytucji i firm, bez których pomocy zorganizowanie turnieju nie byłoby możliwe. Od ponad dekady sponsorem turnieju jest sieć sklepów Biedronka. – Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka to dla nas projekt szczególnie ważny. Ci młodzi ludzie, którzy co roku przyjeżdżają na zawody, imponują nam już od ponad dekady – swoim zaangażowaniem, duchem sportowej rywalizacji, ale też radością z każdej chwili, którą tu spędzają. Dzięki nim najlepiej widzimy prawdziwość hasła „Wszyscy jesteśmy drużyną narodową”, które ma mocne podstawy w tym, co na co dzień robi Biedronka wspierając Mistrzostwa Dzieci z Domów Dziecka, ale także polskie reprezentacje narodowe – mężczyzn i kobiet oraz Akademię Młodych Orłów – mówi Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. komunikacji w sieci Biedronka.

XII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej
Autor: Materiały organizatora XII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

...i cała masa nagród!

Dla wszystkich uczestników turnieju sponsorzy i organizatorzy Mistrzostw przygotowali niespodzianki i prezenty. Nagrodzeni zostaną nie tylko zdobywcy I, II i III miejsca, ale także m.in. drużyna Fair Play turnieju i wyróżniający się zawodnicy (m.in. najlepszy bramkarz, król strzelców, najlepszy zawodnik i najlepsza zawodniczka, a także MVP turnieju, który otrzyma nagrodę sponsora głównego „Nadzieja Biedronki”). XII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka odbędą się w ściśle kontrolowanych, bezpiecznych warunkach zapewniających przestrzeganie wszystkich obowiązujących obostrzeń i zabezpieczeń, wprowadzonych przez administrację rządową w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną.

Organizator XII Międzynarodowych Mistrzostw Polski: Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”

Sponsor główny: sieć sklepów Biedronka

Sponsorzy: PZU, Blachy Pruszyński

Patroni honorowi: Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu; Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji; PZPN

Patroni medialni: TVP Sport; PAP

Partner Strategiczny: m.st. Warszawa

Główny Partner: Zina

Turniej wspiera agencja FleishmanHillard Warsaw.

Więcej informacji o Mistrzostwach na stronie www.nadziejanamundial.pl oraz na profilu FB: Hope for Mundial

Artykuł sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE