Kiedy może szczepić się ozdrowieniec. Nowe informacje Ministerstwa Zdrowia [10.05.2021]

2021-05-10 12:50
Kiedy może szczepić się ozdrowieniec. Nowe informacje Ministerstwa Zdrowia [10.05.2021]
Autor: SHUTTERSTOCK Kiedy może szczepić się ozdrowieniec. Nowe informacje Ministerstwa Zdrowia [10.05.2021]

Kiedy mogą szczepić się przeciw koronawirusowi ozdrowieńcy? Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 10 maja, szef KPRM, pełnomocnik rządu do spraw programu szczepień, Michał Dworczyk poinformował, że szczepienia ozdrowieńców będą możliwe po 30, a nie jak obecnie 90 dniach od otrzymania dodatniego wyniku testu. Dworczyk dodał, że przepisy w tej sprawie wejdą w życie od 17 maja.

Kiedy może szczepić się ozdrowieniec?

Michał Dworczyk, szef KPRM, pełnomocnik rządu do spraw programu szczepień podczas konferencji prasowej, która odbyła się 10.05.2021, poinformował o planowanych zmianach dotyczących szczepień ozdrowieńców. Dotychczas szczepienia ozdrowieńców były możliwe po 90 dniach od uzyskania pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. teraz ten czas został skrócony do 30 dni.

Zobacz koniecznie: Szczepienia na koronawirusa. Czy szczepionki przeciw COVID będą płatne? Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia odpowiedział

- Dzisiaj szczepienia ozdrowieńców po 30 dniach od daty otrzymania dodatniego wyniku testu. Jest to związane z dynamiką szczepień, zachęcaniem wszystkich do zaszczepienia się i z dostawami szczepionek, które mamy zapewnione od producentów. Możemy sobie na to dzisiaj pozwolić - powiedział Dworczyk.

Michał Dworyczk poinformował także, że przepisy w tej sprawie wejdą w życie od 17 maja.

Prawdziwy kiler nie boi się szczepienia. Cezary Pazura w nowym spocie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE