Kobieta zginęła w podpalonym domu! Dzień później w pożarze zginął mężczyzna. 52-latek zatrzymany [ZDJĘCIA]

i

Autor: KSRG OSP Szulborze-Koty Kobieta i mężczyzna zginęli w dwóch pożarach, do których doszło w miniony weekend pod Ostrowią Mazowiecką

Kobieta zginęła w podpalonym domu! Dzień później ofiarą pożaru został mężczyzna. 52-latek zatrzymany [ZDJĘCIA]

2022-02-28 11:35

Mieszkanka miejscowości Jelenie pod Ostrowią Mazowiecką zginęła w pożarze domu, który został podpalony. Płomienie pojawiły się w sobotę, 26 lutego, po godz. 12, a interweniujący na miejscu policjanci ustalili, że do zbrodni doprowadził 52-letni mężczyzna. Dzień później pod Ostrowią Mazowiecką doszło do kolejnego pożaru, w którym zginął 67-letni mężczyzna.

Kobieta zginęła w podpalonym domu! Dzień później w pożarze zginął mężczyzna. 52-latek zatrzymany

Kobieta i mężczyzna zginęli w dwóch pożarach, które miały miejsce w miniony weekend pod Ostrowią Mazowiecką. Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę, 26 lutego, po godz. 12, a jak ustaliła policja, drewniany dom jednorodzinny, w którym znaleziono ciało zamieszkującej w nim 71-latki, został podpalony. Podejrzanym o zbrodnię jest 52-letni mężczyzna, który został już zatrzymany, a w poniedziałek ma usłyszeć zarzuty w tej sprawie. Dzień później, tj. w niedzielę, 27 lutego, ok. godz. 6, pożar wybuchł natomiast w sąsiedniej gminie, we wsi Zakrzewo-Kopijki. Płomienie objęły częściowo znajdujący się tam dom jednorodzinny, również zrobiony z drewna, w którym zginął 67-letni mężczyzna. Na miejscu interweniowali m.in. druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Szulborzy-Kotów, którzy zamieścili relację z przebiegu swoich działań.

- Na miejscu zastaliśmy obiekt częściowo objęty ogniem. Nasze zadania polegały na stłumienie zarzewia ognia oraz wprowadzeniu ratowników w aparatach ODO w celu przeszukania. Niestety... W wyniku pożaru śmierć poniosła jedna osoba. Siły i środki: - OSP Szulborze Koty ? - OSP Zaręby Kościelne ? - JRG PSP Ostrów Mazowiecka ? ? - czytamy na profilu facebookowym OSP Szulborze-Koty.

Jak dodaje policja w Ostrowi Mazowieckiej, obu pożarów nic ze sobą nie łączy - do podpalenia doszło tylko w przypadku pojawienia się ognia w Jeleniach, natomiast przyczyny zdarzenia w Zakrzewie-Kopiejkach nie są jeszcze znane. Szczegółowe przyczyny i okoliczności obu pożarów wyjaśnia policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrowi Mazowieckiej.

Czytaj też: Wyjechał do Holandii, do Polski wróciło jego ciało! Zaginiony 32-latek z Pułtuska nie żyje

Czytaj też: Zaniepokojony sąsiad wezwał służby. 39- i 65-latek znalezieni martwi pod Przasnyszem!

Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?
Kępski przed operacją odda synowi cały majątek! Tak Tomek zapłaci Wiktorowi za wątrobę