Metro Warszawa

i

Autor: Piotr Grzybowski

KORONAWIRUS: Chory w metrze! Zamknięte jest już SZEŚĆ stacji linii M1! [AKTUALIZACJA]

2020-03-13 15:53

Pierwsza linia metra kursuje na skróconej trasie! Jeden z pasażerów na stacji Kabaty nagle źle się poczuł. Na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe oraz inspektorzy sanepidu. Zamkniętych jest sześć stacji!

AKTUALIZACJA 15:30

Z ruchu wyłączono już sześć stacji: metro jeździ w pętli Wilanowska - Młociny - Wilanowska

Na stronie WTP pojawiła się komunikat:

Utrudnienia w kursowaniu linii metra M1

W związku ze zdarzeniem na stacji metra Stokłosy zamknięte zostały stacje: Kabaty, Natolin, Imielin, Stokłosy, Ursynów, Służew.

Metro linii M1 kursuje w pętli Wilanowska – Młociny – Wilanowska.

Uruchomiono linię zastępczą ,,ZA METRO” na trasie METRO WILANOWSKA – Al. KEN – METRO URSYNÓW 01

Aktualne informacje można znaleźć na stronie WTP.

12.25

Pasażer, który zszedł na stację metra Kabaty poczuł się źle. Powiadomił o tym fakcie obsługę stacji, która natychmiast zareagowała.  Przyznał również, że niedawno wrócił z Londynu. Sytuacja miała miejsce po godzinie 11. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia oraz inspektorzy sanepidu. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Kolejny przypadek koronawirusa na Mazowszu! Sytuacja zaczyna być poważna!

Zamknięte zostały stacje Kabaty, Natolin, Imielin. Pociągi kursują do stacji Stokłosy. Aby przywrócić ruch pociągu potrzebna jest dezynfekcja stacji metra Kabaty. - Powiatowy Inspektorat Sanitarny podjął decyzję, że ruch zostanie przywrócony, a stacje otwarte po wykonaniu dezynfekcji na stacji Kabaty. W tej chwili firma sprzątająca przystępuje do tych prac - powiedziała dla TVN Warszawa Anna Bartoń, rzeczniczka metra warszawskiego.

Lekarz z Nowego Dworu Mazowieckiego nie ma koronawirusa! SOR wraca do pracy