Koronawirusa do Warszawy przywiozą TIR-y? Zaraza jest już naprawdę blisko

2020-02-27 11:32 IW
Koronawirus: epidemia w Polsce
Autor: Shutterstock

Coraz więcej zakażonych i coraz mniejsze szanse na to, że wirus z Chin nie dotrze do Polski, w tym do stolicy. Tym bardziej, że koronawirus dotarł za naszą wschodnią granicę.

Zakażonych jest już ponad 80 tysięcy osób. Świat walczy z koronawirusem, a tymczasem zaraza rozprzestrzenia się coraz bardziej. Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił całodobową infolinię o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Numer infolinii to 800-190-590. Laboratoria są przygotowane na badania próbek, a specjaliści próbują uspokajać. Nie zmienia to faktu, że wirus jest w natarciu i nie tylko nie zamierza odpuścić, ale raczej najgorsze dopiero przed nami.

Wódka sposobem na koronawirusa?

W ciągu ostatnich 48 godzin aż 7 europejskich krajów poinformowało o pierwszych potwierdzonych przypadkach koronawirusa. W środę były to Gruzja, Grecja, Rumunia, Norwegia i Północna Macedonia. W czwartek dołączyły Dania i Estonia. Epidemia w drugim z tych krajów, może dla nas oznaczać bardzo złe wiadomości. Z Estonii na zachód Europy przez nasz kraj prowadzi trasa, którą dziennie pokonuje cała masa TIR-ów. Czy koronawirus dostanie się w ten sposób do nas?

TUTAJ badają koronawirusa.