Nowe karetki na Mazowszu! Wśród nich m.in. bariatryczna

i

Autor: Konrad Traczyk Nowe karetki na Mazowszu! Wśród nich m.in. bariatryczna

Kupili karetki za 5 milionów złotych. Wśród nich jest specjalna do transportu otyłych osób

2022-02-15 19:49

Warszawski Meditrans otrzymał 8 nowych karetek za 5 milionów złotych. Jedna z nich jest specjalnie przystosowana do przewozu osób z otyłością. We wtorek (15 lutego) marszałek Adam Struzik oraz członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc przekazali zakupiony sprzęt medykom.

Samorząd województwa wspiera inwestycję w sprzęt od ratowania ludzkiego życia. Część środków pochodzi z Unii Europejskiej ze specjalnego funduszu covidowego. Nowe karetki są wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt. Warszawska stacja pogotowia ratunkowego otrzymała dwa ambulanse typu B marki Mercedes Sprinter z wyposażeniem, pięć ambulansów typu B  firmy Volkswagen Crafter wraz z  noszami i lawetą samozaładowczą oraz wyposażony, specjalistyczny ambulans bariatryczny  typu C  firmy Volkswagen Crafter  do przewożenia pacjentów z podwyższoną wagą.

„Ratowanie życia i zdrowia ludzi wymaga coraz nowocześniejszego sprzętu. Przekazane pojazdy to małe szpitale na kołach. Szczególnie karetka bariatryczna, która może pomóc osobom ze znaczną nadwagą, niekiedy ratując ludzkie życie. Ten ambulans to najnowszy i najlepiej wyposażony tego typu pojazd przeznaczony dla specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego, który od teraz będzie na wyposażeniu oddziału Meditransu w Śródmieściu” – powiedziała Elżbieta Lanc.

Nowe karetki dla Warszawy. Sprzęt robi wrażenie

Olbrzymi projekt za 48 milionów złotych

Jak podkreślił Urząd Marszałkowski, zakup sprzętu to część ogromnego projektu o łącznej wartości 480 mln zł. W jego ramach do mazowieckich szpitali i stacji pogotowia cały czas trafia sprzęt medyczny i diagnostyczny, wyposażenie i środki ochrony osobistej.

Sonda
Czy wzywałeś kiedyś karetkę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE