Lotnisko Modlin: Jak dojechać z Warszawy? [INFORMATOR 2016]

2016-02-01 15:15 Redakcja ESKA INFO
Lotnisko Modlin: Jak dojechać z Warszawy? [INFORMATOR 2016]
Autor: fot. mat. prasowe / Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Lotnisko Modlin: Jak dojechać z Warszawy? [INFORMATOR 2016]

Planujecie w tym roku podróż z lotniska w Modlinie? Dowiedzcie się, jak dojechać z Warszawy do portu lotniczego.

Autobusy ModlinBus

Bezpośrednie połączenie pomiędzy Warszawą, a lotniskiem w Modlinie oferuje ModlinBus. Do dyspozycji jest kilka połączeń:

  • Warszawa (Plac Defilad) - Modlin
  • Metro Młociny (dojazd z Warszawy Wschodniej) - Modlin
  • Dworzec Zachodni - Modlin
  • Dworzec Wschodni - Modlin
  • Modlin - Lotnisko Chopina

ModlinBus oferuje bezpośrednie połączenie (bez przesiadek) z lotniskiem w Modlinie. Najwięcej kursów jest z centrum Warszawy. Ceny biletów rozpoczynają się od 9 zł przy zakupie przez Internet. 33 zł zapłacimy za bilet normalny kupiony u kierowcy na trasie Warszawa (Plac Defilad) - Modlin. Cennik jest dostępny tutaj.

Pociągi Kolei Mazowieckich do Modlina

Na trasie Warszawa - Modlin jeżdżą także pociągi Kolei Mazowieckich. Oferują dużo miejsc siedzących. Do dyspozycji w ciągu są 42 połączenia. Korzystając z tego środka transportu dojedziemy z Warszawy do dworca kolejowego w Modlinie. Stamtąd trzeba się przesiąść w bus jadący bezpośrednio na lotnisko.

Można przy tym skorzystać z jednego Biletu Lotniskowego. - Koszt jednorazowego przejazdu wg oferty Bilet Lotniskowy na przejazd pociągiem i autobusem KM na odcinku Centrum - Port Lotniczy Modlin lub odwrotnie wynosi 17,00 zł. Bilet ten uprawnia do przejazdów pojazdami komunikacji miejskiej w I strefie ZTM, w dniu ważności biletu, przez 75 minut od godziny wpisanej odręcznie przez podróżnego w sposób trwały i czytelny, w miejscu przeznaczonym na bilecie - informuje przewoźnik. 

Dojazd samochodem do lotniska w Modlinie

Osoby jadące na Lotnisko Modlin samochodem z Warszawy, powinny wybrać trasę S7 w stronę Gdańska. Potem koniecznie jest zjazd na Nowy Dwór Mazowiecki i jazda DK62. Wjazd na lotnisko jest ok. 1 km od skrzyżowania S7 z DK62. Na miejscu dostępnych jest około 600 miejsc parkingowych (PA1 przy terminalu) oraz około 500 miejsc na PA7 (3 km od terminalu, wzdłuż drogi DK62).