Masa Krytyczna na Puławskiej

i

Autor: pixabay.com / Google Masa Krytyczna na Puławskiej

Masa Krytyczna zablokuje Puławską. Aktywiści domagają się zwężenia ulicy

2022-06-14 16:58

Ulica Puławska wiedzie przez Mokotów i Ursynów. To jedna z najważniejszych arterii Warszawy. Według aktywistów nie jest przystosowana dla pieszych i rowerzystów. W związku z tym Masa Krytyczna zamierza walczyć o przebudowę tej arterii, blokując i paraliżując ją we wtorkowe popołudnie. Uwaga kierowcy! Możliwe będą duże utrudnienia w ruchu.

Piesza i rowerowa masa krytyczna na Puławskiej. We wtorek, 14 czerwca kierowcy wybierający tę ulicę muszą liczyć się z utknięciem w korkach. Piesi i rowerowi aktywiści zajmą całą ulicę na czas wydarzenia. W ten sposób próbują zwrócić uwagę na kwestię braku drogi rowerowej i wąskiego chodnika na wspomnianej arterii.

Aktywiści zablokują ulicę

Puławska jest drugą co do długości ulicą Warszawy. Zaczyna się na Mokotowie, wiedzie przez Ursynów i kończy na granicy administracyjnej miasta, gdzie przechodzi w ulicę Puławską w Piasecznie. Według aktywistów szlak komunikacyjny niemal nie ma tam przestrzeni dla użytkowników innych, niż kierowcy samochodów i motocykli. Sytuacja ma się odwrócić na ponad godzinę podczas pieszo-rowerowej masy krytycznej. Gdzie i o której startują aktywiści? Odpowiedź w dalszej części artykułu. 

Zobacz jak inny przejazd masy krytycznej zablokował stolicę:

1,5 godziny utrudnień

Masa krytyczna to wydarzenie promujące ruch pieszy i rowerowy w miastach. Celem organizatorów za każdym razem jest zwrócenie uwagi na braki infrastruktury pieszo-rowerowej i zachęcenie mieszkańców do wyboru środku transportu innego, niż auto. Z reguły odbywa się to kosztem kierowców, którym aktywiści skutecznie utrudniają przejazd przez miasto. Tak będzie i tym razem. Masa krytyczna na Puławskiej rozpoczyna się o godzinie 17 i potrwa około 1,5 godziny, do 18.30. Uczestnicy ruszą spod adresu Puławska 17 (skrzyżowanie z Goworka). W czasie wydarzenia na całej trasie ruch aut zostanie wstrzymany. Kierowcom zalecamy objazd.

Sonda
Czy jesteś za zwężaniem ulic w Warszawie?
Rowerowa masa krytyczna na Puławskiej. Kolarze zwracają uwagę na komunikacyjny problem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany