szczepienie

i

Autor: SHUTTERSTOCK szczepienie

Powiaty na Mazowszu najbardziej odporne na koronawirusa. Tu zaszczepiono najwięcej osób. Jak wypadła Warszawa? [TOP 15]

2021-03-29 15:00

Trwają szczepienia przeciwko COVID-19. Do tej pory na Mazowszu wykonano już 917 747 szczepień. Postanowiliśmy sprawdzić, w których powiatach zaszczepiono do tej pory najwięcej osób. Dane resortu zdrowia wiele osób mogą zaskoczyć. Która część Mazowsza przoduje w akcji szczepień? Sprawdź najnowsze rządowe statystyki!

Szczepionka na COVID-19 na Mazowszu

W Polsce trwa akcja szczepień przeciwko COVID-19. Do tej pory w całym kraju pierwszą dawkę szczepionki otrzymało 3 889 970 osób, a drugą dawkę 1 992 611 osób. Prawie 918 tys. szczepień wykonano na Mazowszu.

Pod względem dziennej liczby szczepień, województwo mazowieckie uplasowało się na pierwszym miejscu. Na drugim miejscu znalazło się województwo podkarpackie, a na trzecim dolnośląskie.

NIE PRZEGAP: Koronawirus. Takich danych w poniedziałek nikt się nie spodziewał. Porażająca sytuacja na Mazowszu

Mimo problemów z dostawami szczepionek, każdego dnia wzrasta liczba nie tylko osób zaszczepionych pierwszą dawką, ale również tych, które przyjęły już dwie dawki preparatu. Eksperci podkreślają, że wygramy z koronawirusem tylko wtedy, gdy zaszczepiona zostanie jak największa część populacji. Sprawdziliśmy, które powiaty najlepiej radzą sobie ze szczepieniami: 

Mazowsze: tutaj najwięcej szczepi się na COVID-19

W województwie mazowieckim prym w liczbie wykonanych szczepień wiodą największe powiaty. Wykonano w nich już nawet po kilkadziesiąt szczepień! Co ciekawe, niektóre mniejsze powiaty nie pozostają aż tak daleko w tyle. Sprawdziliśmy, gdzie w regionie szczepi się najwięcej osób?

Najnowsze statystyki dotyczące liczby zaszczepionych osób zawarliśmy w galerii poniżej. Zachęcamy do przejrzenia zdjęć. Jak Twój powiat radzi sobie ze szczepieniami?