Prezydent sprawdził, przebudowa się zaczęła: Nareszcie zmienią skrzyżowanie al. Niepodległości z Batorego.

2019-08-12 15:12 IW
Metamorfoza al. Niepodległości
Autor: Super Express/Marek Zieliński

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął przebudowę skrzyżowania al. Niepodległości z ul. Batorego. Za cztery miesiące piesi będą mogli dotrzeć na przystanki normalnym przejściem. Dzisiaj mogą to zrobić tylko przejściem podziemnym.

Skrzyżowanie al. Niepodległości i ul. Batorego właśnie przechodzi metamorfozę. Robotnicy ruszyli do pracy nad nowymi rozwiązaniami, które już w marcu, po osobistym obejrzeniu tego skrzyżowania, zapowiedział wiceprezydent stolicy Robert Soszyński. Drogowcy, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców Mokotowa, wybudują naziemne przejście dla pieszych nieopodal gmachu SGH, na północnym wlocie skrzyżowania oraz dojścia do przystanków tramwajowych nad stacją metra Pole Mokotowskie.

- Zmiany, które chcemy przeprowadzić spowodują, że w tym miejscu będzie wygodniej i bezpieczniej. Wielu mieszkańców, zwłaszcza osoby starsze, z niepełnosprawnościami, pisało do nas listy, petycje o poprawę jakości skrzyżowania. To właśnie z myślą o tych osobach, a także rodzicach z wózkami, wybudowane zostaną naziemne dojścia do przystanków tramwajowych – tłumaczy Mikołaj Pieńkos z ZDM.

Dodatkowo na wysokości SGH kierowcy zyskają wydzielone fazy do skrętu w lewo z al. Niepodległości w obu kierunkach, a rowerzyści bezpieczny przejazd. Koszt całej inwestycji to prawie 5,5 mln zł. Prace na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Batorego powinny się skończyć na przełomie października i listopada. Co ważne – przebudowa ma się odbywać bez większych utrudnień dla kierowców.