Mężczyzna podpalił się pod pałacem

2017-10-20 8:00
Mężczyzna podpalił się  pod pałacem
Autor: Dariusz Borowicz/Agencja Gazeta Mężczyzna podpalił się  pod pałacem

Środek dnia. Schody przed głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki. I nagle starszy mężczyzna staje się żywą pochodnią! Przypadkowi przechodnie rzucają się na ratunek.

Z jakiego powodu starszy mężczyzna polał się łatwopalną substancją na oczach ludzi i podpalił - będzie ustalać policja. Według świadków, zanim buchnął ogień, wymachiwał politycznymi ulotkami i wykrzykiwał obelgi o rządach PiS, który jego zdaniem należy obalić.

Widzący to przypadkowi przechodnie podbiegli ratować desperata. Ktoś wyjął gaśnicę z samochodu i zaczął gasić żywą pochodnię jeszcze przed przybyciem służb. Gdy na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe, praktycznie podpalony mężczyzna był nieprzytomny, ale żył. Został zabrany do szpitala,a w miejscu, gdzie się podpalił, znaleziono pustą butelkę, megafon i rozrzucone ulotki. - Ustalamy tożsamość mężczyzny oraz motywy jego działania - stwierdza krótko podinsp. Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE