Morsy ruszyły nad Wisłę. Sezon na lodowate kąpiele otwarty!

i

Autor: DOBUSZYNSKI/Polska Press/East News

"Okrzyki dzikiej radości"

Morsy ruszyły nad Wisłę. Sezon na lodowate kąpiele w Warszawie otwarty!

2022-11-06 19:31

Morsy ruszyły nad Wisłę. Sezon na ekstremalne kąpiele w Warszawie właśnie wystartował. O oficjalnym otwarciu sezonu poinformował stołeczny ratusz. - Niższe temperatury i krótszy dzień to nie powód, by zrezygnować z odwiedzania brzegów Wisły – twierdzą urzędnicy. I dodają, że w tym roku wystartowała po raz szósty szkółka morsowania. Kiedy i gdzie można się na nią zapisać?

Morsowanie w Wiśle. Kolejny sezon otwarty

Tłumy na plaży w listopadzie? Takie obrazki mogli dziś zobaczyć przechadzający się nad Wisłą warszawiacy. Na plaży Rusałka na Pradze-Północ. W niedzielę (6 listopada) o godzinie 10 wystartowała pierwsza oficjalna kąpiel w lodowatych wodach Wisły. - Kilkadziesiąt osób w strojach kąpielowych, butach, czapkach oraz często w rękawiczkach idzie po nadwiślańskim piasku. Wchodzą do lodowatej wody w Wiśle i lekko podrygując cieszą się kilkuminutową zimną kąpielą. Nad rzeką roznoszą się okrzyki dzikiej radości – tak amatorów zimnej kąpieli pisują urzędnicy z ratusza. Takie obrazki można oglądać od 2017 roku. Wtedy po raz pierwszy miasto zorganizowało takie spotkanie.

„Mamy w swoich szeregach zarówno weteranów, którzy są z nami od początku jak i liczymy na osoby, które razem z nami postawią swoje pierwsze kroki w lodowatej wodzie. Z doświadczenia wiemy, że zawsze łatwiej podjąć decyzję o takiej nietypowej kąpieli w grupie. O czym należy pamiętać? Najważniejsze to pogoda ducha, otwartość na nowe doznania, entuzjazm i właściwy strój" – mówi Magdalena Młochowska, dyrektorka koordynatorka ds. Zielonej Warszawy w stołecznym Ratuszu.

Jak się przygotować? Mors powinien być zaopatrzony w ręcznik, strój kąpielowy, ciepłą odzież wierzchnią, torbę na mokre rzeczy, buty ochronne oraz czapkę, szalik i rękawiczki. Nad śmiełakmi zawsze czuwają ratownicy WOPR.

Sonda
Co myślisz o wchodzeniu do lodowatej wody?