Na ratunek zwierzętom z Ukrainy. Warszawskie ZOO apeluje o pomoc

i

Autor: Pixabay Na ratunek zwierzętom z Ukrainy. Warszawskie ZOO apeluje o pomoc

Na ratunek zwierzętom z Ukrainy. Warszawskie ZOO apeluje o pomoc

2022-03-02 13:50

Koszmar, który trwa na Ukrainie, dotyka nie tylko ludzi. Cierpią również zwierzęta. Warszawskie ZOO solidaryzuje się z ogrodami zoologicznymi za wschodnią granicą i apeluje do warszawiaków o wsparcie. Fundacja PANDA Warszawskiego ZOO ogłosiła bowiem zbiórkę na rzecz ukraińskich Ogrodów Zoologicznych. Liczy się każda nawet najdrobniejsza wpłata.

Wojna na Ukrainie sieje zniszczenie. Media codziennie zalewają informacje o kolejnych atakach rosyjskich wojsk. Giną zarówno żołnierze, jak i cywile. Kto może ucieka przed śmiercią m.in. do Polski. W Warszawie prowadzone są zbiórki darów, które następnie trafiają do potrzebujących Ukraińców. Działa również specjalna infolinia, jak i punkty informacyjne. Uchodźcy bez problemów mogą zabierać ze sobą również domowych pupili. Schronisko na Paluchu oferuje bezpłatne wsparcie weterynaryjne, m.in. szczepienia i czipowanie zwierząt z Ukrainy.

Przeczytaj też: Warszawskie teatry łączą siły. Artyści wstąpią razem dla Ukrainy

Warto jednak pamiętać, że nie tylko zwierzęta domowe znalazły się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Cierpią również podopieczni ukraińskich ogrodów zoologicznych. Warszawskie ZOO ruszyło z pomocą. Do akcji zachęca wszystkich, którym nie jest obojętny los zwierząt. Fundacja PANDA Warszawskiego ZOO prowadzi zbiórkę za pośrednictwem zrzutka.pl na rzecz ukraińskich Ogrodów Zoologicznych.

"Tragedia, która rozgrywa się na Ukrainie, dotyka również zwierząt. W obliczu wojny stanęły ukraińskie Ogrody Zoologiczne. Pracownicy dzielnie stawiają czoła przeciwnościom losu, jednak jest im coraz ciężej i bez naszego wsparcia, nie będą w stanie zapewnić odpowiedniej ochrony i opieki swoim podopiecznym. Zwracamy się zatem do wszystkich osób, którym los zwierząt nie jest obojętny o wsparcie finansowe" - apeluje stołeczny ogród zoologiczny.

ZOO informuje, że jeszcze nie są w stanie oszacować konkretnej kwoty, ale wiadomo, że potrzebne będą ogromne pieniądze. "Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami Ogrodów i na bieżąco weryfikujemy zapotrzebowanie w poszczególnych ośrodkach" - podaje Warszawskie ZOO.

Wchodząc na stronę zbiórki, można zaważyć, że za cel obrano zebranie 100 tys. złotych. W ciągu kilku dni na zbiórkę wpłacono już niemal połowę tej kwoty! Każda złotówka jest na wagę złota i pomaga uchronić zwierzęta przed okrutnym losem.

Na stronie zbiórki Warszawskie ZOO informuje również, jak wygląda sytuacja w poszczególnych ogrodach zoologicznych na terenie Ukrainy. Informacje te są na bieżąco aktualizowane.

"W trakcie trwającej wojny mogą zginąć gatunki, którym człowiek miał zapewnić ochronę przed zagładą. Nie pozwólmy na to! Bez naszej pomocy Ogrody nie będą w stanie realizować misji, do której zostały powołane" - apeluje Warszawskie ZOO.

Wojna na Ukrainie
Sonda
Boisz się wojny na Ukrainie?