Nie żyje Andrzej Sawoni. Miał 69 lat

i

Autor: Jerzy Dudek / Forum Nie żyje Andrzej Sawoni. Miał 69 lat

Smutne wieści

Nie żyje Andrzej Sawoni. Miał 69 lat

2023-03-13 15:20

Smutne wieści przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Zbigniew Kamiński, były starosta ostrowski. „Dziś (12 marca - red.) zmarł mój Przyjaciel Dr Andrzej Sawoni, wieloletni Dyrektor Szpitala Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej” - napisał na Facebooku. Andrzej Sawoni miał 69 lat.

Zmarł Andrzej Sawoni

Zmarł Andrzej Sawoni, wieloletni dyrektor ostrowskiego szpitala. Zmarłego 69-latka pożegnało Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej. „Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ś.p. Andrzeja Sawoniego radnego Rady powiatu w Ostrowi Mazowieckiej I kadencji w latach 1998-2002, dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej w latach 2007-2015. Rodzinie i Bliskim zmarłego wyrazy szczerego żalu i głębokiego współczucia składają Zarząd Powiatu i Rada Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej” - czytamy na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej.

Kim był dr Andrzej Sawoni?

Andrzej Sawoni ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Białymstoku. Następnie zdobył specjalizację z chirurgii i stał się biegłym sądowym w tej dziedzinie. Przez blisko 37 lat związany był ostrowskim szpitalem.

„W latach 1987-1991 kierował Stacją Pogotowia Ratunkowego w Ostrowi Mazowieckiej. Od roku 1991 był zastępcą ordynatora oddziału chirurgicznego Szpitala Rejonowego w Ostrowi Mazowieckiej. Działał w samorządzie terytorialnym – był wybrany zarówno na radnego Rady Miasta Ostrów Mazowiecka, jak Rady Powiatu. Od 2007 Dyrektor Naczelny Szpitala Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej. Rezygnację z tej funkcji, wypełniając deklarację złożoną delegatom na Okręgowy Zjazd Lekarzy OIL w Warszawie, złożył w 2015 roku” - czytamy na stronie Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

Co więcej, dr Andrzej Sawoni pełnił funkcję wiceprezesa oraz skarbnika Naczelnej Rady Lekarskiej, czyli najwyższej w Polsce instytucji samorządu lekarskiego.

Zmarły lekarz od lat mieszkał w Warszawie, ale przyjmował pacjentów w swoim gabinecie w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. Małkińskiej.

Nasi Partnerzy polecają