Nie żyje Jacek Kondracki. Znany warszawski adwokat miał 78 lat

2021-08-03 12:54
Nie żyje Jacek Kondracki. Znany warszawski adwokat miał 78 lat
Autor: Artur Hojny / Super Express Nie żyje Jacek Kondracki. Znany warszawski adwokat miał 78 lat

Nie żyje Jacek Kondracki. Smutną informację o śmierci znanego warszawskiego adwokata przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych jego żona Barbara. Kondracki bronił swoich klientów w wielu głośnych sprawach kryminalnych. Reprezentował między innymi członków tzw. wielkiego gangu pruszkowskiego. Zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek. Miał 78 lat.

Smutna informacja obiegła media. W nocy z poniedziałku na wtorek w wieku 78 lat zmarł Jacek Kondracki, znany warszawski adwokat. O jego śmierci poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych jego żona Barbara. "Do zobaczenia" - napisała na Facebooku, publikując również fotografię męża.

Wybitnego warszawiaka pożegnała również Naczelna Rada Adwokacka. "Zmarł adwokat Jacek Grzegorz Kondracki, znakomity adwokat i patron wielu pokoleń aplikantów adwokackich. W 2020 r. został uhonorowany odznaczeniem Adwokatura Zasłużonym" - napisała NRA w mediach społecznościowych.

Jacek Kondracki był absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Na listę adwokacką w Warszawie został wpisany w 1972 roku. Kondracki był znanym i cenionym karnistą. Występował jako obrońca w wielu głośnych sprawach. Bronił polskich żołnierzy oskarżanych o zbrodnię wojenną w Nangar Khel w Afganistanie. Reprezentował również redakcje "Rzeczpospolitej" czy "Wprost" w procesach dotyczących tajemnicy dziennikarskiej.

Nie bał się publicznie komentować głośnych spraw karnych, takich, jak sprawa zabójstwa małej Madzi z Sosnowca czy kwestia uniewinnienia po latach Tomasza Komendy. Krytykował również wprowadzone w ostatnich latach zmiany w sądownictwie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE