Śp. ks. kan. Tadeusz Łakomiec

i

Autor: Diecezja Warszawsko-Praska Śp. ks. kan. Tadeusz Łakomiec

ODSZEDŁ DO DOMU PANA

Nie żyje ks. Tadeusz Łakomiec. Miał 82 lata. Swoje serce oddał najstarszej katolickiej stacji radiowej w Polsce

2023-06-18 13:52

W piątek, 16 czerwca zmarł ks. Tadeusz Łakomiec. Wieloletni proboszcz, organizator, budowniczy świątyni i plebanii parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Warszawie-Miedzeszynie miał 82 lat. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Od 7 lat mieszkał w Domu Księży Emerytów w Otwocku.

Warszawa. Nie żyje ks. Tadeusz Łakomiec. Kapłan zmarł w wieku 82 lat

Pierwsze informacje śmierci księdza Tadeusza przekazała Kura Biskupia Warszawsko-Praska. W piątek, 16 czerwca kapłan odszedł do domu pana. Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł w Diecezjalnym Domu Księży Emerytów w Otwocku. 

Ksiądz Tadeusz Łakomiec urodził się 6 czerwca 1941 roku w Leśnej. Pochodził z parafii św. Stanisława BM w Bodzetynie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kardynała Stefana Wyszyńskiego, 4 czerwca 1967 roku.

Dziełem, któremu w szczególny sposób oddał serce było Katolickie Radio Warszawa w Miedzeszynie – najstarsza katolicka stacja radiowa w Polsce. Ksiądz Tadeusz wspominał, że założył je na polecenie kardynała Glempa i biskupa Romaniuka. Stacja rozpoczęła nadawanie w 1989 roku, w bardzo skromnych warunkach plebanii przy ul. Szafirowej 58.

Ksiądz Tadeusz w 2016 roku zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Otwocku. O szczegółach uroczystości pogrzebowych diecezja poinformuje w najbliższym czasie.

Sonda
Czy ubrałbyś się na pogrzeb na biało?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany