Niebezpieczny pościg po ulicach Ursusa. 25-latek miał sporo za uszami [MAMY ZDJĘCIE]

2021-02-26 12:30 Norbert Amlicki
25-latek doprowadzony na komisariat
Autor: KRP III

Policjanci z komisariatu w Ursusie patrolowali teren dzielnicy w późnych godzinach nocnych. Nagle na skrzyżowaniu ulicy Dzieci Warszawy z ulicą Poczty Gdańskiej zauważyli pojazd, w którym znajdowały się dwie osoby. Funkcjonariusze przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali kierowcy polecenie do zatrzymania. Ten zignorował policyjne sygnały i w dodatku przyspieszył. Kierowca podczas pościgu złamał kilkanaście przepisów. W końcu dzielnicowi z Ursusa zatrzymali 25-latka. Podczas sprawdzania mężczyzny okazało się, że ten ma sporo za uszami. Mężczyzna został doprowadzony do aresztu gdzie będzie sądzony. Co takiego wcześniej zrobił?

Brawurowy pościg za kierowcą na Ursusie zakończył się szczęśliwie dla funkcjonariuszy. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli. Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, a nawet gwałtownie przyspieszył. - Kierowca uciekając nie stosował się do sygnalizacji świetlnej i swoimi manewrami stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Pościg za piratem drogowym prowadzony był ulicami Michałowic oraz Opaczy. W miejscowości Opacz Kolonia mężczyzna wjechał w ślepą uliczkę – relacjonuje mł. asp. Karol Cebula. Kierowca wiedząc, że nie ma już drogi odwrotu wybiegł z pojazdu i próbował uciec pieszo. Przeskoczył ogrodzenie i ukrył się pod samochodem na jednej z posesji – informują policjanci. Jednak czujni policjanci nie dali się zwieść i szybko znaleźli uciekiniera.

Mężczyzna próbował przechytrzyć policję

Wypadł autem z mostu i wylądował w Warcie. Uciekał przed policyjnym pościgiem

Nawet będąc w rękach policji mężczyzna próbował oszukiwać bo uniknąć odpowiedzialności za swój występek. Mężczyzna podawał nie swoje dane kilkukrotnie zmieniając datę urodzenia. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili prawdziwe dane mężczyzny i już wiedzieli dlaczego próbował ich oszukać. 25-latek, który wsiadł za kierownicę samochodu miał dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany listami gończymi. Kierowca został przewieziony do komisariatu w Ursusie, a pojazd przekazano za pokwitowaniem wskazanej osobie.

25-latek doprowadzony na komisariat
Autor: KRP III

Śledczy z Ursusa przedstawili mężczyźnie zarzut niestosowania się do zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu do kontroli. Za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz wprowadzanie funkcjonariuszy w błąd co do swoich danych 25-latek został ukarany mandatami karnymi. Mężczyzna po wykonaniu czynności, został doprowadzony do aresztu śledczego.

~mł. asp. Karol Cebula

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE