Nowy skwer na Szmulkach. To będzie miejsce sąsiedzkich spotkań

2019-05-22 9:28

Spokojna uliczka, ławki, plac zabaw z polem do gry w bule i ogród deszczowy – to kilka elementów zwycięskiego projektu na zielony plac u zbiegu ul. Łomżyńskiej i Jadowskiej.

Nowy zielony plac na Szmulkach

i

Autor: MATERIAŁY PRASOWE/ Materiały prasowe Nowy zielony plac na Szmulkach

Praski skwer po rewitalizacji ma stać się nowym miejscem sąsiedzkich spotkań. Chcieli tego sami mieszkańcy w ramach budżetu partycypacyjnego. Urzędnicy rozstrzygnęli właśnie konkurs, w którym rywalizowało siedem projektów na zaaranżowanie blisko hektarowego placu na styku Szmulek i Michałowa.

W zwycięskiej pracy projektanci zaproponowali otwartą przestrzeń, połączoną z dziedzińcem dawnej fabryki. Przewidzieli skwer ze strefą zabaw dla dzieci. Najmłodsi będą mogli spędzać czas na trzepakach i obserwować park kolejowy z mini wieży.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki