Oblała ambasadora Rosji, musiała uciec z Warszawy. "Grożą mi gwałtem, zabiciem i..."

2022-05-18 9:24
Oblała ambasadora Rosji barszczem, musiała uciekać z Warszawy. „Grożą mi gwałtem, zabiciem i okaleczeniem”
Autor: Adam Burakowski / Reporter Oblała ambasadora Rosji barszczem, musiała uciekać z Warszawy. „Grożą mi gwałtem, zabiciem i okaleczeniem”

Ukraińska aktywistka Iryna Zemlyana, która 9 maja oblała sokiem z buraków ambasadora Rosji, musiała wyjechać z Warszawy. Jak napisała w mediach społecznościowych, po tamtych wydarzeniach dostaje tysiące szokujących wiadomości z pogróżkami. - Nigdy nie myślałam, że będę musiała uciekać dwa razy – napisała w mediach społecznościowych Iryna.

Aktywistka dostaje pogróżki

Aktywistka opublikowała w poniedziałek (16 maja) post w mediach społecznościowych, w którym wyjaśnia, że zaraz po incydencie zaczęła otrzymywać liczne pogróżki. - Rosjanie okazali się być gotowi zabijać za ambasadora oblanego barszczem. Dostaję tysiące wiadomości z pogróżkami. W życiu nie widziałam tak zmasowanego ataku – napisała przerażona Iryna.

Jak wyjaśnia, jej dane zostały publikowane w rosyjskich mediach społecznościowych. Od tamtej pory Rosjanie grożą jej śmiercią. - Dzwonią co trzy minuty z nieznanego numeru, e-mail przychodzi co minutę, telefon jest bezużyteczny – wyjaśnia ofiara zmasowanego ataku.

Przeczytaj też: Ambasador Rosji oblany "krwią" na cmentarzu. Awantura w Warszawie na Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich

Złożyła już zawiadomienie do polskiej policji. Jak twierdzi, musiała wyjechać z Warszawy pod ochroną, bo bała się o swoje życie. - Nigdy nie myślałam, że będę musiała uciekać dwa razy - posumowała Ukrainka.

Skandal na cmentarzu

O ukraińskiej dziennikarce i aktywistce Irynie Zemlyanej zrobiło się głośno 9 maja. Pod Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie doszło do głośnego incydentu. Ambasador Rosji Siergiej Andriejew próbował wraz z delegacją złożyć kwiaty pod pomnikiem poległych żołnierzy Armii Czerwonej, został przez Irynę oblany czerwoną cieczą. Zdjęcia z tego incydentu obiegły cały świat.

Ambasador Rosji obrzucony czerwoną farbą
Sonda
Czy Polska powinna wydalić ambasadora Rosji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE