Owsiak rezygnuje z funkcji szefa fundacji WOŚP

2019-01-14 16:16
Jerzy Owsiak
Autor: brak danych Jerzy Owsiak

Podczas konferencji prasowej po 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak ogłosił, że rezygnuje z funkcji prezesa fundacji. Ma to związek z tragicznym atakiem, do którego doszło podczas finału w Gdańsku, na skutek którego zmarł prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Jurek Owsiak przyznał, że pozostanie pracownikiem fundacji, ale nie będzie już podejmował żadnych decyzji dotyczących Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dodał, że jego rezygnacja jest związana z mową nienawiści i zasugerował, że po jego odejściu ze stanowiska prezesa fundacji może spaść liczba negatywnych komentarzy, które uderzały w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Zazwyczaj konferencja po wielkim finale WOŚP była radosnym spotkaniem z dziennikarzami. Teraz Jurek Owsiak wspomniał jedynie, że udało się zebrać rekordową liczbę pieniędzy i wciąż trwa zliczanie ostatecznej sumy. 

Czytaj także: Warszawa boi się terrorystów. Na Nowym Świecie staną specjalne zapory

Wczoraj podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, mężczyzna uzbrojony w nóż wszedł na scenę i trzykrotnie ranił prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Minister zdrowia dziś ogłosił, że mimo starań lekarzy nie udało się uratować prezydenta Gdańska. 

Nie żyje prezydent Gdańska. Zobacz WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE