Pająki opanowały Pałac Kultury i Nauki! Ptaszniki na wystawie

2014-01-25 3:00

Włochate ptaszniki, skorpiony i czarna wdowa to stworzenia, które opanowały gmach Pałacu Kultury i Nauki. Do 2 marca można tam oglądać fascynującą wystawę, prezentującą życie najbardziej jadowitych pająków na świecie.

- Pająki przedstawia się z reguły w złym świetle. Niechęć i strach przed nimi prowadzi czasem do arachnofobii. Chcemy poprawić tę szkodliwą dla obu stron opinię - tłumaczy Zbigniew Perzyna, organizator wystawy. Na ekspozycji w terrarium odgrodzonym podwójną szybą zobaczyć można m.in. czarną wdowę, najbardziej jadowitego pająka na świecie. - Jej ukąszenie powoduje rocznie śmierć około 2-3 tys. osób - opowiada Perzyna. Jest też pająk "gwiazdor". - Nazywamy go Indiana Jones, bo przedstawiciel jego gatunku zagrał w filmie o przygodach tytułowego bohatera - zdradza Perzyna. Na wystawie zobaczyć też można włochate ptaszniki i skorpiony. Ekspozycja została przygotowana na zlecenie muzeum przyrodniczego w Niemczech. Zjechała już pół Europy.

Dla Czytelników "Super Expressu" mamy 20 wejściówek. Wystarczy w niedzielę w godz. 11-11.15 zadzwonić pod nr 22 515-93-37.

Zobacz: Adam Bielan chce do europarlamentu z listy ugrupowania Jarosława Gowina