Pałac Kultury już nie najwyższy. Pobił go ten wieżowiec

2021-01-07 8:32
VARSO
Autor: HB Reavis

Zakończyły się prace konstrukcyjne na budowie Varso Tower. Trwa właśnie montaż iglicy. To będzie najwyższy budynek w Unii Europejskiej.

Wieżowiec Varso osiągnął już 230 metrów. To rekord w mieście, a także w Polsce. Ten niesamowity wieżowiec pokonał nawet Sky Tower we Wrocławiu o 24 metry.

Na szczycie Varso trwa obecnie montaż iglicy. Dzięki niej budynek będzie miał 310 metrów wysokości. Wieżowiec przy Chmielnej aż o 73 metry pobije rekord Polski, który od 1955 roku nieprzerwanie należy do Pałacu Kultury i Nauki. Będzie też najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej aż o 30 metrów.

Varso zostało zaprojektowane przez architektów, którzy są autorami wielu słynnych drapaczy chmur, m.in. HSBC Tower w Hong Kongu, Commerzbank Tower we Frankfurcie, 30 St Mary Axe w Londynie czy 2 World Trade Centre w Nowym Jorku.

Potworny mord w Ząbkach. Tak zadźgał Kacpra na klatce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE