Pociągi Inspiro

i

Autor: UM Warszawa

Pierwsze osiem lat pociągów Inspiro. „Potrzebują kompleksowego przeglądu”

2021-03-30 18:36

Pierwsze pociągi Inspiro trafiły do Warszawy w grudniu 2012 roku. Przez osiem lat były non stop eksploatowane. Pociągi przejechały ponad 590 tys. kilometrów. Pierwsze pociągi przechodzą już przeglądy. Pociągi Inspiro wymagają napraw i wymiany kluczowych podzespołów, niezbędnych do dalszej, bezawaryjnej pracy.

Pierwsze pociągi Inspiro trafiły do Warszawy w grudniu 2012 roku. - Od tamtego czasu zdążyły przyzwyczaić pasażerów do możliwości swobodnego przejścia między wagonami, wysuwanych ramp lub choćby charakterystycznego wyglądu przodu pociągu - komentują pracownicy ratusza.

Nadszedł moment, w którym potrzebują kompleksowego przeglądu. Dzięki niemu zyskają możliwość dalszej, sprawnej eksploatacji.

Pociągi będą jeździć bardziej eko!

Przegląd pociągów Inspiro będzie polegał na m.in. czyszczeniu i naprawie mechanizmów drzwi, czyszczeniu i myciu kanałów wentylacyjnych, a także na wymianie lub naprawie zestawów kołowych, sprzęgów i układu hamulcowego. - To elementy, które na pewno wpłyną na komfort jazdy pasażerów. Oprócz tego wykonamy wiele ważnych prac mechanicznych, pneumatycznych i elektrycznych - mówią pracownicy ratusza.

Pierwszy pociąg Inspiro właśnie zakończył cały proces przeglądu. W tym roku przejdzie go jeszcze 14 pociągów.

Pociągi Inspiro

i

Autor: UM Warszawa

Zakup 35 pociągów Inspiro sfinansowany został ze środków Metra Warszawskiego, uzyskanych dzięki wieloletniej umowie wykonawczej z m.st. Warszawa, o świadczeniu usług przewozowych środkami komunikacji zbiorowej – pociągami metra w latach 2009-2027, a także dzięki kredytowi EBOiR oraz dofinansowaniu z UE. Kontrakt opiewał na kwotę netto blisko 1,07 miliarda złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE