Pijany wjechał na tory w Duchnicach. Uderzył w pociąg

i

Autor: Tadeusz Mróz Pijany wjechał na tory w Duchnicach. Uderzył w pociąg

Duchnice

Wypadł autem z drogi na tory. Pociąg zmiażdżył auto! Kierowca miał 1,5 promila! [ZDJĘCIA]

2023-02-25 9:55

W Duchnicach koło Ożarowa Mazowieckiego doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku. W nocy z piątku na sobotę (24/25 lutego) kierowca jadący osobówką nagle zjechał z drogi i wylądował na torowisku. Niedługo później w samochód uderzył jadący do Łowicza pociąg. "140 osób zostało ewakuowanych". Kierujący może mówić o wielkim szczęściu - gdy nadjechał pociąg, jego nie było już w aucie.

To wyglądało naprawdę przerażająco. W nocy z 24 na 25 lutego w Duchnicach przy ul. Ożarowskiej doszło do wypadku. Jak relacjonują świadkowie zdarzenia, kierowca osobowego volkswagena, obywatel Ukrainy, w pewnym momencie na łuku wypadł z drogi, wjechał w ogrodzenie pobliskiego placu budowy, po czym wylądował na skarpie, na torach kolejowych. Po wszystkim wysiadł z auta i zbiegł w dół skarpy. 

Nocny wypadek w Duchnicach. 140 osób ewakuowanych

Wygląda na to, że miał ogromne szczęście, ponieważ niedługo później nadjechał pociąg. Jak przekazał nam dyżurny Ochotniczej Straży Pożarnej w Ożarowie Mazowieckim, która została wezwana na miejsce wypadku, pociąg jadący w kierunku Łowicza najechał na samochód i go zniszczył. "Pociąg nie jechał z dużą prędkością, nikomu nic się nie stało. Ze składu ewakuowano około 140 osób. Komunikacją zastępczą pasażerowie dotarli do Łowicza".

Wypadek w Duchnicach. Kierowca się słaniał

Na zdjęciach widać, że kierujący samochodem został przez policjantów zakuty w kajdanki i zabrany do radiowozu. Zgodnie z relacją jednego ze świadków zdarzenia, kierowca osobówki słaniał się na nogach, miał problemy z równowagą. Jak przekazuje m.in. OSP, miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Maszynista był trzeźwy. 

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Olsztyn. Pijany kierowca wymusił pierwszeństwo. Miał prawie 4 promile!
Nasi Partnerzy polecają