Policyjny nos ich nie zawiódł. Rozpoznali poszukiwanego od 8 lat przestępcę

2020-09-30 16:59 Andrzej Woźniak
Policjanci rozpoznali poszukiwanego od 8 lat przestępcę
Autor: Andrzej Woźniak Mężczyzna trafił już do aresztu

Posługiwał się dokumentami swojego brata. Ale to nie zmyliło węgrowskich policjantów (mazowieckie), bo akurat znali poszukiwanego i jego brata. Za sprawcą wielu przestępstw wystawione były trzy Europejskie Nakazy Aresztowania i Listy Gończe. Głównie za kradzieże i kradzieże z włamaniem.

W poniedziałek policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Węgrowie otrzymali informację, że w jednym z lasów kilku mężczyzn  rozbiera na części samochód. Na miejsce jako pierwsi pojawili się policjanci z KP w Mrozach. Podczas legitymowania mężczyzn, jeden z nich posługiwał się dowodem osobistym i prawem jazdy swojego brata. W dokumentach zgadzało się tylko jego zdjęcie.

Mieszkaniec Sokołowa Podlaskiego miał niestety pecha ponieważ węgrowski policjant dobrze znał mężczyznę oraz jego brata. Odciski palców potwierdziły przypuszczenia policjanta, iż jest to mężczyzna poszukiwanym od 2012 r na podstawie trzech Europejskich Nakazów Aresztowania, Listów Gończych oraz Nakazu Aresztowania. Przestępca  został zatrzymany, dokumenty zabezpieczone, a auto odholowane na policyjny parking. Teraz trwają wyjaśnienia do kogo należał rozkręcany w lesie samochód.