Pomóżcie uratować Basię!

2009-11-02 2:00

Jeszcze niedawno przed Basią Kondracką (23 l.) życie stało otworem. Teraz dziewczyna znalazła się nad przepaścią. Dzielnie walczy z rakiem węzłów chłonnych, ale bez dawcy szpiku tylko cud sprawi, że wyzdrowieje.

- To było tuż przed Bożym Narodzeniem... Basia wyczuła koło obojczyka mały guzek - wspomina pani Jolanta Kondracka, mama Basi. Szybko szpital i diagnoza - ziarnica, nowotwór węzłów chłonnych. Zaczęło się leczenie. Basia dostała chemię. Choroba się cofnęła, ale po pół roku wróciła. Druga tura chemioterapii i przeszczep komórek macierzystych. Znów nie pomogło! Kolejny cykl chemii, kolejny autoprzeszczep. Ale i tym razem rak zwyciężył. Teraz Basia dostała czwarty rodzaj chemioterapii i aby mogła wrócić do zdrowia, trzeba zrobić kolejny przeczep - tym razem szpiku. Niestety, w bazie dawców nie ma osoby z w pełni zgodnymi antygenami. Dlatego rodzina i przyjaciele dziewczyny proszą o rejestrowanie się do bazy dawców szpiku, aby zwiększyć prawdopodobieństwo trafienia na tę właściwą osobę. To jedyny ratunek dla Basi.

Już jutro w godz. 11-19 w budynku Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej będzie można zarejestrować się do Banku Dawców Szpiku i uratować życie młodej dziewczyny.

Zostań dawcą szpiku kostnego

Dawcą szpiku kostnego może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek w wieku 18-55 lat. Rejestracja i pobranie krwi trwa tylko chwilę. Pamiętaj, by wziąć ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają