Dramatyczna sytuacja

Potężny pożar magazynu w Sulejówku! Kilkudziesięciu strażaków walczy z żywiołem

2023-08-08 12:24

Gigantyczny pożar magazynu w Sulejówku! Płonie hala zakładów produkcyjnych przy ul. Poziomkowej. Na miejscu pracuje prawie setka strażaków z Warszawy i Mińska Mazowieckiego, a sytuacja jest bardzo dynamiczna. Strażacy walczą, żeby ogień nie przedostał się na sąsiadujące budynki. Dym widać aż z oddalonego o 20 km centrum Warszawy.

Sulejówek. Gigantyczny pożar magazynu. W akcji prawie setka strażaków

Do pożaru doszło we wtorek, 8 sierpnia, przed godziną 10 rano. - Zostaliśmy zadysponowani na miejsce o godzinie 9:40. Płonie hala o powierzchni 1000 mkw. W akcji bierze udział 18 zastępów straży pożarnej z Mińska Mazowieckiego i Warszawy. Sytuacja nie jest opanowana – powiedział po godzinie 12 mł. bryg. Kamil Płochocki, naczelnik wydziału operacyjnego Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim.

Na miejscu jest reporter „Super Expressu”. Jak wynika z jego relacji strażacy bronią sąsiedniej zabudowy. Oblewają budynki wodą, żeby nie zajęły się ogniem. W płonącej hali znajdują się skóry, kleje i tekstylia, dlatego ogień jest niezwykle trudny do opanowania. Na szczęście wszyscy pracownicy hali zdążyli się w porę ewakuować. Nie wiadomo jak długo potrwa akcja gaśnicza

Artykuł będzie aktualizowany.

Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany