Warszawa: Potop!

2013-06-10 4:00

Chaos i kompletny paraliż! Takiej wody w stolicy dawno nie było. Gwałtowna burza z gradem przeszła wczoraj nad Warszawą. Deszcz zalał drogi, tunele, cztery stacje metra, centra handlowe, szpital przy Inflanckiej, zatopił piwnice i samochody.

Strażacy mieli ręce pełne roboty i co chwila wyjeżdżali, by pomagać poszkodowanym ludziom.

- Tylko do godz. 17 zanotowaliśmy około siedemdziesięciu zgłoszeń do podtopień piwnic oraz mieszkań na parterze - informował kapitan Grzegorz Mszyca z zespołu prasowego straży pożarnej. - Dotyczyły one całej Warszawy, a przede wszystkim: Targówka, Pragi-Północ, Bielan, Wawra, Śródmieścia, Ursynowa i Żoliborza. Nawałnica zaczęła się około godz. 14 i trwała ok. 3 godzin.

Główne trasy zmieniły się w rwące potoki. Najgorzej było na Trasie AK i Wisłostradzie. Woda wdarła się na cztery stacje metra. Stanęło wiele linii autobusowych i tramwajowych. Deszczówka zalała też izbę przyjęć szpitala położniczego przy Inflanckiej oraz poziom -2 parkingu Centrum Handlowego Arkadia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE