Wielka akcja strażaków

Pożar hali pod w Puchałach pod Jankami! Wielka ewakuacja setek osób, w akcji liczne zastępy straży

2022-11-28 16:31

Wielka ewakuacja hali w Jankach! Przed godziną 13 w obiekcie nagle zawyły alarmy, a setki pracowników ruszyły do wyjść ewakuacyjnych. Na dachu hali w Puchałach pod Jankami nagle wybuchł pożar. Na miejsce ruszyło aż 14 zastępów straży pożarnej. Okazuje się, że ogień zaprószyli pracownicy remontujący dach obiektu.

Puchały. Pożar hali pod Jankami, wielka ewakuacja

Alarm rozległ się o godzinie 12:46. - Otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze dachu hali przy ul. Sokołowskiej 10 w miejscowości Puchały. Gdy służby dotarły na miejsce, pracownicy budynku zdążyli się już ewakuować – powiedział oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie mł. bryg. Karol Kroć.

Płomienie ogarnęły dach budynku. Strażacy natychmiast ruszyli do walki z żywiołem. - Akcja była prowadzona z drabin stalowych i wysięgników. Pożar na szczęście udało się szybko opanować. Spaleniu uległo kilkanaście metrów kwadratowych poszycia dachowego. Przyczyną była nieostrożność robotników prowadzących prace dekarskie – tłumaczy mł. bryg. Kroć. Jak dodał strażak, akcja trwała do godziny 15.

Wielki pożar na Woli. Płonął budynek przy dawnej szkole

Do innego pożaru doszło w połowie listopada na Woli. Spłonął pustostan przy gmachu dawnej szkoły Almamer. W środku byli ludzie, staruszka kobieta trafiła do szpitala. Więcej przeczytasz TUTAJ.

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają