Pożar w Galerii Mokotów. Ogień pojawił się w siłowni Holmes Place [Zdjęcia]

2014-03-22 11:41 Apin

Pożar w Galerii Mokotów. Kilka tysięcy osób zostało ewakuowanych po tym, jak w środku z Galerii Mokotów wybuchł pożar. Ogień pojawił się w saunie na siłowni. Zapaliły się prawdopodobnie przewody elektryczne. Nikomu na szczęście nic się nie stało. Strażacy szukają źródła zadymienia. - Pożar wydaje się nie groźny. Wygląda na to, że straż już kończy pracę. Ale spaleniznę cały czas czuć nawet na zewnątrz budynku – opowiada pan Marcin, jeden z ewakuowanych klientów galerii.  

- Tuż po godzinie 17, na terenie fitness klubu Holmes Place w Galerii Mokotów powstało silne zadymienie, którego przyczyną była awaria suchej sauny - wyjaśnia Ewelina Szymeczko, rzecznik prasowy Galerii Mokotów. - Wydarzenie nie miało bezpośredniego wpływu na bezpieczeństwo klientów Galerii Mokotów, jednak podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu prewencyjnej ewakuacji.

ZOBACZ: Natalia Siwiec najgorsza w Tańcu z gwiazdami

- Sytuacja jest kontrolowana przez dyrekcję Galerii Mokotów, która prowadzi intensywne działania mające na celu jak najszybsze przywrócenie funkcjonowania Galerii Mokotów. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy - dodaje rzecznik, która przed godz. 21. przysłała oświadczenie, że sytuacja w Galerii Mokotów została już w pełni opanowana.

- Dzięki sprawnej akcji ewakuacyjnej nikt z osób przebywających na terenie Centrum nie został poszkodowany. Wszystkich Klientów już jutro zapraszamy do Galerii Mokotów. Centrum będzie funkcjonowało  w normalnych godzinach otwarcia. Fitness klub Holmes Place pozostanie nieczynny do odwołania.