Prawie 300 litrów krwi honorowo oddali kibice Legii!

2019-01-12 14:13
Prawie 300 litrów krwi honorowo oddali kibice Legii!
Autor: pixabay.com/kroppek_pl Prawie 300 litrów krwi honorowo oddali kibice Legii!

Z raportu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wynika, że aż 737 sympatyków "wojskowych" było honorowymi krwiodawcami.

Na grupie "Krewcy Legioniści" na Facebooku, można przeczytać, że w 2018 roku, krew zdecydowało się oddać ponad 100 kibiców więcej niż w poprzednim roku. Aż 64 osoby oddały krew po raz pierwszy w życiu!

.O tym ilu fanów stołecznej Legii oddało honorowo krew, wiadomo dzięki statystykom na podstawie oświadczeń samych krwiodawców - wskazują oni grupy i stowarzyszenia do których przynależą.

Dzięki kibicom "wojskowych" zebrano prawie 288 litrów krwi oraz 26,08 litrów płytek krwi oraz 9.11 litrów osocza. Sympatycy klubu zachęcają by wpisywać klub Legia Warszawa nr 126 podczas pobierania krwi - nie tylko w stolicy. Ma to wyłącznie wymiar statystyczny.

Zapowiadają też autokarowe akcje związane ze zbiórką krwi.

Czytaj też:Pogotowie Drogowe podsumowuje rok: ponad 1000 interwencji w 2018!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE