Warszawa. Hanna Gronkiewicz-Waltz oszukała mieszkańców

2011-03-16 20:30

Obietnice wyborcze Hanny Gronkiewicz-Waltz (59 l.) nie zostaną zrealizowane. Prezydent stolicy zdecydowała, że nie będzie poszerzana Marywilska i naprawiana Łodygowa

Skandal! Tylko tak można określić ostatnią decyzję władz Warszawy. Ratusz wyrzucił właśnie z budżetu przebudowę ul. Marywilskiej na Białołęce! Nie będzie też remontu Łodygowej łączącej Radzymińską z Ząbkami. Znalazło się za to ponad 7,8 mln na przebudowę urzędniczych biur!

Przeczytaj koniecznie: Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz przed sądem

Kto uwierzył w przedwyborcze obietnice Hanny Gronkiewicz-Waltz (59 l.), może teraz tylko pluć sobie w brodę. Zapowiadanego szumnie remontu ul. Marywilskiej, jedynej alternatywy dla wiecznie zakorkowanej Modlińskiej, nie będzie. Kierowcy są w szoku. - Ta przebudowa jest konieczna, wystarczy spojrzeć na te korki - mówi Arkadiusz Nowak (31 l.), który pracuje przy Marywilskiej.

Obiecanki cacanki

Pani prezydent, która obiecywała nową dwupasmową drogę stojącym w korkach mieszkańcom i władzom Białołęki i przeniesionym na Marywilską kupcom ze Stadionu Dziesięciolecia, wycięła z budżetu 11,7 mln zł przeznaczonych na tę inwestycję. Z dokumentu, który jutro zatwierdzać mają stołeczni radni, wypadło też 26,5 mln na przebudowę ul. Łodygowej - kolejnej zapchanej do granic możliwości i pozbawionej poboczy drogi łączącej Targówek z Ząbkami.

Potrzeba na most

Ratusz tłumaczy, że przewidziana na remont Marywilskiej kwota i tak była zbyt mała. Z niemal już gotowego projektu wyszło bowiem, że budowa i wykup gruntów pochłoną co najmniej 130 mln zł. Główny powód jest jednak inny. - Musieliśmy znaleźć dodatkowe 100 mln zł na Most Północny - wyjaśnia Marcin Ochmański (29 l.), zastępca rzecznika prasowego Ratusza. Jak mówi, wykonawca musi zmienić technologię, by nadgonić z budową, którą opóźniły cztery ubiegłoroczne fale powodziowe. - Kolejny powód to przywrócenie do budżetu poszerzenia Prostej, które przeprowadzimy przy okazji budowy metra. Na to potrzeba z kolei około 60 mln zł - mówi Ochmański i dodaje, że takie decyzje nigdy nie są łatwe.

Będą mieli ładnie

Wygląda jednak na to, że są łatwiejsze niż oszczędzanie na sobie. W planowanych na najbliższe lata wydatkach znalazło się bowiem 7,8 mln zł na "przebudowę pomieszczeń biurowych dla potrzeb Urzędu m.st. Warszawy". Do tej pory wydano już na ten cel 31 mln zł.

Pozostałe obietnice prezydent

- Połączenie ul. Woronicza z ul. Żwirki i Wigury oraz al. Niepodległości z ul. Banacha
- Modernizacja placu Narutowicza
- Budowa Pasażu Banacha
- Przebudowa ronda Wiatraczna tak, aby stało się ono placem miejskim oraz budowa drogowego połączenia przez tory PKP z Rembertowem i Targówkiem
- Zamknięcie Starego Miasta i Traktu Królewskiego dla demonstracji i zgromadzeń
- Rewitalizacja placu Trzech Krzyży

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany