Kierowca ciężarówki pruł autostradą pod prąd. Obywatelskie zatrzymanie na S8

i

Autor: STOP CHAM/YOUTUBE, SHUTTERSTOCK, grafika RN Kierowca ciężarówki pruł autostradą pod prąd. Obywatelskie zatrzymanie na S8

Kierowca ciężarówki pruł ekpresówką pod prąd. Obywatelskie zatrzymanie na S8

2022-02-16 22:56

Kierowca ciężarówki pruł 40-tonową bestią na ekspresówce pod prąd! Przez 20 kilometrów jechał lewym pasem, nie zwracając uwagi na mijające go samochody. Szokujące zdarzenie miało miejsce w poniedziałek (14 lutego) na trasie S8 w okolicach Mszczonowa. Szaleńczą jazdę Estończyka przerwali inny kierowcy, którzy dokonali obywatelskiego zatrzymania.

Dramatyczna sytuacja miała miejsce na trasie S8. Jadącym ekspresówką kierowcom nagle ukazał się przerażający widok – prosto na nich jechała biała bestia! Kierowca ciężarówki na estońskiej rejestracji za nic miał klaksony innych uczestników ruchu drogowego. Pruł swoim 40-tonowym zestawem przed siebie jak w transie.

Niebezpieczna sytuacja została uwieczniona przez kierowców. Przerażające wideo zamieścili w internecie. Widać na nim, jak wielki, biały potwór pędzi lewym pasem. Inne samochody w ostatniej chwili zjeżdżają mu z drogi.

Po niemal 20 kilometrach szaleńczej jazdy udało się go powstrzymać. Dokonali tego inni kierowcy, którzy zmusili Estończyka do zjechania na pobliską stację paliw. Na stacji pojawił się patrol policji, który został w międzyczasie wezwany na miejsce.

Kierowca był kompletnie pijany

Wezwana policja zbadała trzeźwość pirata drogowego. Okazało się, że był kompletnie pijany! Wydmuchał aż 2,5 promila. Swoje zachowanie próbował wytłumaczyć pomyłką. - Tłumaczył, że pomyliły mu się kierunki i wyjeżdżając ze stacji w Żabiej Woli, zamiast pojechać na Warszawę, wyjechał na trasę do Wrocławia, pod prąd. Został zatrzymany – powiedział Norbert Cibor z zespołu prasowego policji w Radomiu.

Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?