Przasnysz. Dramat na porodówce. Nie żyje noworodek! 25-letnia matka zgłosiła się do organów ścigania

2022-01-12 13:00
Przasnysz. Dramat na porodówce. Nie żyje noworodek! 25-letnia matka zgłosiła się do organów ścigania
Autor: HolgersFotografie/cc0/Pixabay.com Noworodek zmarł na porodówce szpitala w Przasnyszu. Matka dziecka złożyła zawiadomienie o przestępstwie

Noworodek zmarł na porodówce szpitala w Przasnyszu. Do zdarzenia doszło 25 grudnia ub.r., a kilka dni później do tamtejszej prokuratury rejonowej zgłosiła się matka dziecka. Po jej zeznaniach śledczy wszczęli w tej sprawie postępowanie dotyczące nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka i narażenia kobiety na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu.

Przasnysz. Dramat na porodówce. Nie żyje noworodek! 25-letnia matka zgłosiła się do organów ścigania

O śmierci noworodka na porodówce szpitala w Przasnyszu napisał jako pierwszy portal Infoprzasnysz.com. 23 grudnia do placówki zgłosiła się ciężarna 25-latka, która miała zresztą wyznaczony termin porodu tego samego dnia. Dwa dni później, tj. 25 grudnia, kobieta poczuła silne bóle, w związku z czym personel medyczny zdecydował o przeprowadzeniu badania KTG. Później powzięto decyzję o tym, że poród powinien się odbyć przez cesarskie cięcie, ale wkrótce po narodzinach noworodek stracił funkcje życiowe i był reanimowany. Dziecka nie udało się uratować, a jego matka zgłosiła się 30 grudnia do Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu, składając zawiadomienie o przestępstwie. Po przesłuchaniu 25-latki śledczy zdecydowali o wszczęciu  postępowania w kierunku bezpośredniego narażenia kobiety na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i nieumyślnego spowodowania śmierci noworodka przez niewłaściwą opiekę okołoporodową.

Przeczytaj także: Wszedł na prasę do zgniatania złomu i doszło do makabry! Kolega zostawił go i uciekł

- Na razie czekamy na wyniki sekcji zwłok noworodka, którą na własną rękę przeprowadził szpitala w Przasnyszu. Ponadto wystąpiliśmy o całą dokumentację medyczną tej sprawy, po otrzymaniu której przesłuchamy wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu - informuje prokuratura w Przasnyszu.

Czytaj też: Kręgi. 27-latka ciężko ranna! Wjechała prosto pod tira, z jej fiata została miazga [ZDJĘCIA]

Czytaj też: Płock. 33-latek znaleziony na środku ulicy! Zmarł w szpitalu. Smutne podejrzenie, co się stało

Sonda
Poród naturalny czy cesarskie cięcie?
Agata była w ciąży i miała koronawirusa. Skończyło się tragicznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE