Warszawa: Remonty drogowe w dzielnicach Warszawy

2010-03-29 4:00

Wiosna to ważny moment dla stołecznych drogowców, którzy budzą się do życia i wracają na place budów. Niestety, niektórzy nadal nie pozbyli się zimowego rozleniwienia. Sezon robót drogowych zaczął się na dobre. Na placach budów pojawili się robotnicy, którzy szykują najważniejsze stołeczne inwestycje.

Niedawno w kolejny etap weszła przebudowa Trasy Toruńskiej między Jagiellońską na Żeraniu a aleją Piłsudskiego w Markach. Drogowcy ze zniszczonej wąskiej trasy chcą zrobić trasę ekspresową, która będzie połączona z budowaną obecnie Trasą S-8 na Bemowie.

Przeczytaj koniecznie: Warszawa: Stojąc w korku marnujesz nawet 336 zł miesięcznie!

Na Woli Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych przeprowadza modernizację ulicy Deotymy między Górczewską a Obozową. Choć gotowe są już chodniki i podłączone nowe latarnie, mieszkańcy okolicznych osiedli wciąż muszą się tu poruszać slalomem.

Drogowcy nadal męczą się ze skończeniem remontu Powązkowskiej. Po odbudowie wiaduktu kolejowego wciąż zamknięta jest połowa jezdni między Piaskową a Tatarską w kierunku Bemowa. A to dlatego, że plany pokazywały zupełnie inny niż w rzeczywistości układ rur wodociągowych. Prace ciągną się już trzeci rok.

Na wszystkich tych inwestycjach robota idzie pomału, ale systematycznie do przodu. Najgorzej jest niestety na budowie al. Wilanowskiej. Nie wiadomo, kiedy się zakończy, bo robotnicy mają ważniejsze rzeczy do roboty - palenie papierosów w kabinie koparki, wysyłanie SMS-sów czy przyglądanie się ruchowi ulicznemu. A tymczasem tysiące kierowców tkwią w olbrzymich korkach na ulicach, którymi zostały poprowadzone objazdy remontowanego odcinka al. Wilanowskiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE