Warszawa: Przez remont na Toruńskiej jest ciemno

2010-12-30 3:00

Kierowcy jadący po zmroku Trasą Toruńską klną na czym świat stoi. Powód? Egipskie ciemności na tej jednej z najważniejszych ulic stolicy spowodowane remontem. Stare latarnie są wyłączone, a nowe nie zostały jeszcze przez drogowców podłączone do prądu! - To dramat - narzekają kierowcy.

Trasa Toruńska na odcinku między Fabryką Samochodów Osobowych na Żeraniu a aleją Piłsudskiego w Markach przechodzi gruntowny remont. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przebudowuje ją do rangi ekspresówki, która wraz z Trasą S8 na Bemowie stanowić będzie jedną całość. Toruńska jest poszerzana, powstają także nowe węzły komunikacyjne - między innymi po ćwierćwieczu wreszcie budowany jest wiadukt nad skrzyżowaniem z ulicą Łabiszyńską na Bródnie.

Egipskie ciemności

Ale jest też spory problem. Po zmroku Trasa Toruńska tonie w ciemnościach! Drogowcy zamontowali nowe latarnie i ich jeszcze nie włączyli. Stare, które zostały - m.in. w rejonie ulicy Łabiszyńskiej - już zostały odłączone.

Z kolei na odcinku między Łabiszyńską a Markami ustawione są nowe słupy oświetleniowe. Niestety, bez lampionów. Na czas modernizacji Toruńskiej egipskie ciemności ogarnęły też ulice w bezpośrednim sąsiedztwie Trasy - w mroku toną ulice Artyleryjska, Sołecka czy Bogoriów. - To dramat. Przez ciemności jazda tą trasą jest bardzo niewygodna - mówi Mirosław Banaś (42 l.), kierowca. - Drogowcy powinni zadbać o oświetlenie na tak ważnej trasie - dodaje.

Zaświecą na wiosnę

Co na to urzędnicy? Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka stołecznego oddziału GDDKiA, mówi, że oświetlenie zostanie uruchomione możliwie szybko. - Gdy mrozy zelżeją, kable zostaną przełożone i wtedy latarnie zostaną zapalone - wyjaśnia. Zatem - byle do wiosny!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE